Yeni Aile Bakanı Duyurdu! Her Haniye Aylık 1250 TL Yardım Yapılacak..

Yeni Aile Bakanı Duyurdu! Her Haniye Aylık 1250 TL Yardım Yapılacak..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ağustos ayı için binlerce hane ve milyonlarca vatandaşın beklediği Aile Destek Programı ödemelerine yönelik açıklama yaptı. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, dar gelirli dul, yetim, engelli ve yaşlı aylığı alan hanelere her ay düzenli olarak yapılan aylık 1.250 TL'lik ödemelerin Ağustos ayında da devam edeceğini müjdeledi.

A+A-

Aile Destek Programı Ağustos ayı ödemelerinin tam tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak diğer ayların ödeme tarihlerine göre Ağustos ayı ödemelerinin ayın 15'inden sonra hesaplara yatırılması bekleniyor.

Bakanlıkta yer alan açıklamaya göre, destek ödemesi 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen tutarlarda olacak ve en fazla 12 ay süreyle gerçekleştirilecekti. 2023 yılı Haziran ayı sonunda ödeme dönemi tamamlanacak ve takip eden Temmuz ayında son ödeme yapılacaktı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla Aile Destek Programı ödemesi uzatıldı. Erdoğan, "Türkiye Aile Destek Programı'nın bu sene de devam etmesi kararını aldık." ifadelerini kullanarak müjdeli haberi duyurdu.

Aile Destek Programı başvuru koşulları arasında, başvuran kişinin Türk vatandaşı olmaması, Mavi Kart sahibi olması, yerleşim adresinin yurt dışında olması ve 18 yaşından küçük olması gibi kriterler bulunmaktadır. Ayrıca hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan, yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi veya kişilerin bulunması durumunda başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Aile Destek Programı, dar gelirli ailelere yönelik önemli bir sosyal yardım programıdır. Aylık ödemelerle ailelerin ekonomik yükü hafifletilmeye çalışılmakta ve çocukların eğitim masraflarına katkı sağlanmaktadır. Müjdeli haberle birlikte Aile Destek Programı'nın devam edeceği bilgisi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Ağustos ayı ödemeleri için resmi açıklamanın yapılmasıyla beraber, hak sahibi ailelerin ödemelerine kavuşmaları bekleniyor.