SSK ve Bağ-Kur Emekli Maaşını Alanlara Müjde! Ek İkramiye Jestı Geldi

SSK ve Bağ-Kur Emekli Maaşını Alanlara Müjde! Ek İkramiye Jestı Geldi

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için Mayıs ayında sürprizler devam ediyor. Her ayın 17-21'i arasında maaş alan emeklilere ek ikramiye müjdesi verildi. Ayrıca, bankalarda promosyon fırsatları da devam ediyor.

A+A-

Emekli Maaşı Alanlara Ek İkramiye Jestı

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için Mayıs ayında sevindirici haber geldi. Her ayın 17-21'i arasında maaş alan emeklilere ek ikramiye ödemesi yapılacak. Bu müjde, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürdü. Ek ikramiye ödemeleri ile emeklilerin ekonomik yükleri bir nebze olsun hafifleyecek.

SGK Mayıs 2024 Emekli Maaşı Ödeme Takvimi Açıklandı

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre, Mayıs 2024 emekli maaşı ödeme takvimi belirlendi. Emekli maaşı alanların ödemeleri, 15 Mayıs'ta başlayacak ve emekli tahsis numarası sonuna göre 28 Mayıs'a kadar devam edecek. SSK emeklileri 17-25 Mayıs, Bağ-Kur emeklileri ise 25-28 Mayıs tarihleri arasında maaşlarını alabilecekler.

Bankalarda Promosyon Fırsatları Sürüyor

Emekli maaşı alanlar için bankalarda promosyon fırsatları da devam ediyor. Özel bankalarda ve kamu bankalarında maaş promosyonlarına başvurarak ek gelir elde etmek mümkün. Kamu bankaları, güncellenen rakamlarla 8.000 TL ile 12.000 TL arasında promosyon imkanı sunarken, özel bankalarda bu rakamlar daha yüksek olabiliyor.

Bayram İkramiyesi Zammı Gündemde

Emeklilere yönelik bir diğer müjde ise bayram ikramiyesi zammıyla ilgili. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin çağrısıyla, emekli bayram ikramiyesine artış talebi gündeme geldi. Bu talebin değerlendirilerek, emeklilere bayram ikramiyesinde artış yapılması bekleniyor. Gelişmelerin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için Mayıs ayında ek ikramiye müjdesi ve bayram ikramiyesi artışı gündemde. Ayrıca, bankalarda promosyon fırsatları da emekliler için ek gelir kapısı olmaya devam ediyor.