Sigara Fiyatlarına Zam: Tüm Sigaralara 5 TL Zam Geldi!

Sigara Fiyatlarına Zam: Tüm Sigaralara 5 TL Zam Geldi!

Esse markasına yapılan 5 lira zam sonrası sigara fiyatları yükselişe geçiyor. Tekel Bayiler Platformu Başkanı, diğer sigara gruplarında da zam beklentisi olduğunu belirtti. Ekonomik kriz nedeniyle maliyetler artarken, alkollü ürünlere de zam yapılması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda zamların devam etmesi bekleniyor. Sigara tüketimi ve maliyetlerine dair gelişmeler takip edilmeye devam edilecek.

A+A-

Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, KT&G bünyesinde bulunan Esse markasına 5 lira zam yapıldığını duyurdu. Aybaş, "Zamlı fiyat listesi yarından itibaren geçerli olacak. Diğer sigara gruplarında da birkaç gün içinde zam bekliyoruz." şeklinde konuştu.

sigaraaa-001.jpg

Ekonomik Kriz Sigara Fiyatlarını Etkiliyor

Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz, maliyetleri artırırken seçim sonrası birçok sektörde zam haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay sigara fiyatlarına 5 TL zam yapıldı ve yaklaşık bir ay sonra bir sigara grubu daha fiyatlarını güncelledi.

Esse Markasına Zam Geldi

Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, TELE1'e yaptığı açıklamada, Esse markasını bünyesinde bulunduran KT&G sigara grubuna 5 lira zam yapıldığını belirtti. Zamlı fiyat listesi 4 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

sigara.jpg

Diğer Sigara Gruplarına Zam Beklentisi

Aybaş, diğer sigara gruplarında da birkaç gün içinde yeni zamların yapılabileceğini dile getirerek, "Esse grubuna 5 lira zam yapıldı. Yarından itibaren geçerli olacak. Diğer sigara gruplarına da birkaç gün içinde zam bekliyoruz." dedi.

Alkollü Ürünlerde de Zam Bekleniyor

Önümüzdeki aylarda zamların devam edeceğini vurgulayan Aybaş, alkollü ürünlerde de yüksek oranda zam beklentisi olduğunu belirtti.

Aybaş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Maliyet zammı, firma zammı, kur zammı, hepsi yapılacak. Alkollü ürünlerde yüksek oranda zam geçişi olacak. Çünkü alkollü içecekler ve tütün ürünleri her 6 ayda bir ÖTV zammına tabi tutuluyor."