Erdoğan Onayladı! Emekliye EK 9 Bin TL Birden Ödeme Yapılacak..

Erdoğan Onayladı! Emekliye EK 9 Bin TL Birden Ödeme Yapılacak..

Emeklilere müjde! Cumhurbaşkanı onayıyla TC kimlik numarasının son hanesi 2, 4, 6, 8 ile biten emeklilere yüzde 25 zam yapılarak ek 9000 TL nakit destek sağlanacak. Başvurular başladı, hemen ek ödemeyi almak için detaylar haberimizde

A+A-

Emeklilere yönelik müjdeli bir haber geldi. Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan yeni düzenleme ile TC kimlik numarasının son hanesi 2, 4, 6 ve 8 ile biten SSK, BAĞ-KUR, memur ve EYT emeklilerine yüzde 25 zamlı maaşa ek olarak 9000 TL nakit destek sağlanacak. Bu yeni düzenleme ile emekli vatandaşlarımıza ekonomik anlamda önemli bir katkı sunulması hedefleniyor.

Başvuruların başladığı bu ek ödeme imkanından yararlanmak için emeklilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. TC kimlik numaralarının son hanesi 2, 4, 6 ve 8 ile biten emekliler, başvurularını online platformlar üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirler. Bu ek ödeme, zamlı olarak emekli maaşlarına eklenerek IBAN numarasına yatacak, böylece vatandaşlarımız nakit desteğe kolaylıkla erişebilecekler.

Ağustos ayında emekli vatandaşlarımızı sevindiren bir diğer haber de bankaların promosyon ücretlerini güncellemesi oldu. Özel ve kamu bankaları, emekli müşterilerine yönelik sundukları promosyon fırsatlarını artırdı. İş Bankası, sosyal güvenlik kurumuna bağlı emeklilere maaş aralığına göre 7500 TL'ye kadar promosyon verme imkanı sunuyor. Finansbank, emekli müşterilere maaşlarını taşımaları karşılığında 9200 TL ek ödeme sağlıyor.

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank da emekliye yönelik promosyon kampanyalarında güncelleme yaptı. Bu bankalar artık en düşük promosyon miktarını 5000 TL'ye yükseltirken, en yüksek promosyon tutarı 7000 TL oldu. Garanti Bankası ise maaşını taşıyan emeklilere 8500 TL promosyon sunuyor.

Özel bankalardan Akbank, 7500 TL ve üstü maaş alan emeklilere 7500 TL promosyon fırsatı sunarken, ING Bank emekli promosyonunda 10.000 TL'ye kadar çıkabilen kampanyalar düzenliyor.

Emekli vatandaşlarımız, bu ağustos ayına özel güncellenen promosyon kampanyalarından faydalanabilmek için başvurularını ay sonuna kadar gerçekleştirebilirler. 3 yıllık bir dönem için maaşlarını taşıyarak seçtikleri bankalardan promosyon ödemesi alma şansına sahipler. Başvurular artık banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Bu güncellenen promosyon ve ek ödeme kampanyaları, emekli vatandaşlarımıza daha fazla maddi destek sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Ağustos ayıyla birlikte emekli maaşlarındaki zamların yanı sıra bankaların sunduğu ek ödemeler, emekli vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor.