Emekli Maaş Zammında Kök Maaş Tablosu Güncellendi! İşte Yeni Düzenlemeler ve 3'lü Formül

Emekli Maaş Zammında Kök Maaş Tablosu Güncellendi! İşte Yeni Düzenlemeler ve 3'lü Formül

Emekli maaşlarına temmuz ayında yapılacak zamlar için kök maaş tablosu güncellendi. 3'lü formülle gerçekleşecek olan maaş artışlarıyla ilgili detaylar haberimizde

A+A-

Yeni Zam Oranları Belli Oldu!

Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak olan zamlar, 3'lü formülle belirlenecek. Emekliler, en düşük emekli maaşına zammı, kök maaş zammını ve refah payı zammını bir arada alacaklar.

Enflasyon Rakamları Temmuz Zammını Belirleyecek

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon rakamları, temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak olan zamları belirleyecek. 4 aylık enflasyon zammı oranı yüzde 18'in üzerine çıktı ve emeklilerin maaşlarına yüzde 25'lik bir artış bekleniyor.

Refah Payı Zammı Beklentisi

Temmuz ayında emekli maaşları için en az 10 puanlık bir refah payı zammı bekleniyor. Ancak ekonomi yönetiminin uyguladığı sıkılaşma politikaları doğrultusunda refah payı zammının belirlenmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği karara bağlı.

En Düşük Emekli Maaşına Zam

Temmuz ayında en düşük emekli maaşı da zamlı olacak. Ocak 2024 itibarıyla belirlenen en düşük emekli maaşı 10.000 TL iken, temmuz ayında yapılacak zamlarla bu rakamın 12.500 TL veya daha yüksek seviyelere çıkması bekleniyor.

Emeklilerin merakla beklediği temmuz ayı zammı, kök maaş tablosu üzerinden belirlenecek ve 3'lü formülle gerçekleşecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, emeklilerin temmuz ayında daha yüksek maaşlar alması bekleniyor.