Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilerin Ne Zaman Yüzünün Güleceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilerin Ne Zaman Yüzünün Güleceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat ziyareti sırasında emeklilerin alım gücünü artırmak için 2025'e işaret etti. Emeklilere yönelik çeşitli önlemler ve ekonomik büyüme hedefleri hakkında konuştu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Tokat'a ziyaret gerçekleştirdi. Mitingde emeklilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilerin yaşadığı sıkıntının farkındayız." diyerek alım gücünü artıracak çalışmalar için 2025’i hedeflediklerini belirtti.

Emeklilere Yönelik Çalışmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliler ve çalışanlara şu mesajları verdi:

Ekonomik Büyüme Hedefleri

Ülkemizin son 21 yılda 3 kat büyüdüğünü vurgulayan Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu büyümeyi 2 kat daha artırarak en büyük 10 ekonomi arasına girmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Bu kapsamda emeklilerin yükünü hafifletmek için çeşitli adımlar attıklarını belirten Erdoğan, bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesi, maaşlarda yüzde 50'ye varan artışlar, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artırılması ve banka promosyonları gibi önlemler aldıklarını ifade etti. Kamu bankalarının aylık promosyon tutarlarını 8 ila 12 bin liraya kadar yükselttiğini ve başvuruların da başladığını aktaran Erdoğan, özel bankaların da aynı çizgide olacağını belirtti. Emeklilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Alım Gücünün Artırılması

Erdoğan, gelecek dönemde enflasyonun düşmesiyle birlikte bütçe imkanlarını genişleteceklerini ve çalışan ile emeklilerin alım gücünü artırmaya başlayacaklarını söyledi. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde olmanın önemine değinen Erdoğan, aralarına kimsenin girmemesi gerektiğini vurguladı. Gerisinin ise zamanlama ve planlama meselesi olduğunu belirtti.