YÖK Açıkladı Öğrenciler İsyan Etti: Üniversiteler Açılmayacak!

YÖK Açıkladı Öğrenciler İsyan Etti: Üniversiteler Açılmayacak!

2023-2024 Üniversite Başlangıç Tarihleri Belli Oldu! YÖK'ün açıkladığı üzere, üniversiteler 2 Ekim'de kapılarını açıyor. Kayıt işlemleri için son tarih ise 1 Eylül. Detaylar haberimizde.

A+A-

Yükseköğretim kurumlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. YKS tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşmeye hak kazanan adaylar için kayıt süreçleri oldukça önemlidir. Elektronik kayıt işlemleri, 28-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Kesin kayıt işlemleri ise 28 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde tamamlanacaktır.

mebbbbb-003.jpg

MEB ve Üniversitelerin Eğitim Başlangıç Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda eğitim ve öğretim, bu yıl 12 Eylül tarihinde başlayacaktır. Ancak Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) bağlı olarak faaliyet gösteren üniversitelerin başlangıç tarihleri merak edilmektedir.

Üniversiteler 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Ne Zaman Başlayacak?

Üniversitelerin eğitim ve öğretim için belirlediği başlangıç tarihleri her yıl farklılık gösterebilmektedir. Yükseköğretim Kurulu, bu yılki üniversite açılış tarihini 2 Ekim olarak ilan etmiştir. Ancak bazı üniversiteler, 2 Ekim'den önce eğitim-öğretime başlayacaklarını duyurmuş ve bu konuda YÖK yetkilileriyle iletişime geçmiştir. Bu üniversitelerin rektörleri, YÖK tarafından belirlenen tarihin değiştirilmesini talep etmiştir.

yok.jpg

Üniversite Kayıt İşlemleri

Üniversitelere kayıt işlemleri için belirlenen tarihler, 28 Ağustos - 1 Eylül olarak açıklanmıştır. Elektronik kayıt işlemleri ise 28-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu süreçte adaylar, belirlenen tarihler arasında gerekli kayıt işlemlerini tamamlamalıdır.

Bu yılki üniversite başlangıç tarihleri ve kayıt süreçleriyle ilgili yapılan bu düzenlemeler, öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip edilmektedir. Üniversitelerin başlangıç tarihlerine göre planlamalarını yapmak isteyen adaylar, belirtilen tarihleri dikkate alarak hareket etmelidirler.