Yerli Elektrikli Otomobil RKS M5, Türkiye'ye Uygun Fiyatıyla Geliyor!

Yerli Elektrikli Otomobil RKS M5, Türkiye'ye Uygun Fiyatıyla Geliyor!

Yerli elektrikli otomobil RKS M5, uygun fiyatı ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Şehir içi kullanıma uygun olan M5, 50 km/s azami hız sunuyor. Türk tüketicilerini memnun edecek olan bu model, geleceğin otomobillerine dair umut veriyor. Türkiye'nin otomotiv sektöründe önemli bir adımı olarak öne çıkan RKS M5, çevre dostu alternatifler arayanlar için ideal bir seçenek.

A+A-

İçten yanmalı motorlara sahip olan araçların üretim süreçlerinde yaşanan birtakım problemler, sıfır kilometre araç fiyatlarının rekor seviyelere dayanmasına sebebiyet verdi. Tedarik zinciri problemlerinin yanı sıra oluşan kur farkı, artan KDV ve ÖTV oranları ve daha pek çok gelişme, sıfır kilometre araç fiyatlarında tarihi seviyelerin gözlenmesine yol açtı. Ek olarak akaryakıt ürünlerine gelen zamlar da tüketicilerin benzinli ve dizel araçlara yönelik ilgilerinin azalmasına sebep oldu.

rkss.jpg

Uzun süredir benzinli ve dizel araç sektöründe yaşanan olumsuz gelişmeler neticesinde elektrikli otomobil piyasasında hareketlilikler gözlenmeye başlandı. Elektrikli otomobil sahibi olmanın uzun vadede çok daha mantıklı olduğuna kanaat getiren birçok tüketici, bütçelerine uygun fiyatlardan satışa sunulmuş olan elektrikli otomobil modellerini araştırmaya başladı. Bu kapsamda Togg’un T10X modeli son fiyat artışlarından etkilenerek 1 milyon TL’nin üzerinden satışa sunulurken yüzleri güldüren yeni bir yerli otomobil müjdesi geldi. Türkiye’de satışta olan yerli elektrikli otomobil uygun fiyatı, herkesi şaşkına çevirdi.

RKS M5 ÖZELLİKLERİ

Türkiye’nin en önemli motor üreticilerinden olan RKS, yerli elektrikli otomobilini satışa çıkardı. "M5" olarak adlandırılan elektrikli otomobilin ufak ve kompakt bir tasarıma sahip olduğu, şehir içi kullanımlar için üretilmiş olduğu gözlendi.

İlk bakışta Citroen Ami’yi andıran RKS M5, 50 km’lik azami hıza sahiptir. 100 km’lik menzil imkanı sunan araç, ön tarafta 1 arka tarafta ise 2 kişinin yolculuk yapmasına imkan tanımaktadır. Normal prizde 7 saatte tam şarj dolumuna ulaşan elektrikli otomobilde lityum iyon piller yerine klasik otomobil aküsünün kullanılmış olduğu biliniyor.

rksss.jpg

FİYATI ŞOK ETKİSİ YARATACAK!

Ülkemiz otomobil piyasasında güncel olarak 800 bin TL’nin altında sıfır kilometre araç bulmak neredeyse imkansız hale gelmişken RKS’nin M5 modeli için belirlemiş olduğu satış fiyatı tüketicileri şaşkına çevirdi. Motor üretici firma, 3 kişilik elektrikli otomobilinin güncel satış fiyatını 270 bin TL olarak açıkladı.

Yerli Elektrikli Otomobil RKS M5, uygun fiyatıyla tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Elektrikli araç sahibi olma düşüncesinde olanlar için bu model, çevre dostu özellikleri ve ekonomik fiyatıyla dikkat çekiyor. RKS M5, şehir içi kullanımlar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor ve elektrikli otomobil piyasasında heyecan yaratmaya devam ediyor.

Geleceğin otomobillerine olan talebin artmasıyla birlikte, yerli üretim ve uygun fiyatlı elektrikli otomobillerin önemi daha da artmaktadır. RKS M5, Türkiye'de yerli üretim bir otomobil olarak önemli bir adımı temsil ediyor ve ülkemizde elektrikli otomobillere olan ilgiyi artırmayı hedefliyor.

Türkiye, yerli ve çevre dostu otomobilleri üreterek otomotiv sektöründe önemli bir konuma gelmeyi hedefliyor. RKS gibi önemli motor üreticilerinin yerli elektrikli otomobillerle piyasaya girmesi, bu alanda yapılan yatırımların ve çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını gösteriyor. Tüketici taleplerine cevap verebilecek, çevreyle uyumlu ve ekonomik otomobiller üretmek, hem tüketicilerin hem de ülke ekonomisinin kazançlı çıkmasını sağlayacaktır.