Uzmanların Kırmızı Kodlu Uyarısına Milli Eğitim Bakanlığından Müjde! Yarın Okullar Tatil

Uzmanların Kırmızı Kodlu Uyarısına Milli Eğitim Bakanlığından Müjde! Yarın Okullar Tatil

Hava durumu ve meteorolojik tahminlere göre, bazı bölgelerde kuvvetli yağışlar yaşanabilir. Okullarda tatil durumuyla ilgili resmi açıklama geldiğinde, bu bilgiler anında haberimizde yer alacaktır. Hava durumunu yakından takip etmek ve güncel bilgileri almak için sayfamızı düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

A+A-

Hava durumu koşulları ve meteorolojik tahminler, yarın okulların tatil olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi. Güncel hava durumu raporlarına göre, ülkemiz genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyrederken, bazı bölgelerde ise kuvvetli yağışlar bekleniyor.

okul-001.jpg

Hava Tahminleri ve İl Bazlı Durum

Meteoroloji'nin 10 - 16 Aralık haftası tahminlerine göre, Erzincan, Tunceli ve Sinop gibi illerde kuvvetli sağanak yağışlar yaşanabilir. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara'nın doğusu, Ege'nin güney ve doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Antalya'nın doğu çevreleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri ile (Mardin hariç) Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Yağış Türleri ve Bölgelere Göre Değişim

Batı Karadeniz kıyıları ile Karabük, Kastamonu, Kocaeli ve Sakarya ile Bolu'nun kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi öngörülüyor. Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

okull.jpg

Okullarda Tatil Durumu

11 Aralık pazartesi günü, yani yarın, okullarda kar tatili olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, son dakika açıklamaları haberimizde anında güncellenecek.