TOKİ'den Flaş Karar! Fiyatlara Yüzde  25 İndirim Yaptı..

TOKİ'den Flaş Karar! Fiyatlara Yüzde 25 İndirim Yaptı..

"Ev Sahibi Olma Fırsatı! TOKİ'den Borcunu Erken Kapatanlara Yüzde 25 İndirim Kampanyası. TOKİ, Borcunu Erken Kapatanlara Yüzde 25 İndirim Fırsatı Sunuyor.

A+A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor. TOKİ'nin yeni başlattığı kampanya kapsamında, borcunu erken kapatan alıcılara yüzde 25 indirim imkanı sağlanacak. Bu kampanya sayesinde, ev veya iş yeri sahibi olma hayali kuranlar, tapularını daha hızlı bir şekilde alabilecekler.

Kampanya detaylarına göre, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla peşin ödemelerde indirim uygulanacak. Ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek isteyen alıcılar, borçlarını peşin ödeyerek tapularını hemen alabilecekler. Ancak, başvuru tarihi itibarıyla taksit ödemelerini tamamlamış ve geriye dönük taksit veya emlak vergisi borcu bulunmayan alıcılar kampanyadan yararlanabilecekler.

Başvurular 24 Nisan 2023 ile 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilgili bankaya yapılabilecek ve kampanya şartlarını sağlayan alıcılar, indirimli bir şekilde ev veya iş yeri sahibi olma şansına kavuşacaklar. Ancak, başvuru tarihinden sonra yapılan borç kapatmalarında indirim oranından faydalanılamayacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların başvuru tarihine dikkat etmeleri ve gerekli şartları zamanında yerine getirmeleri gerekmektedir.

Kampanya, borçlarını ödeyemeyen alıcılara da kolaylık sağlayarak, vatandaşlara uygun koşullarda ev veya iş yeri sahibi olma imkanı sunmaktadır. TOKİ'nin bu indirim kampanyası, alıcıların hayallerine daha kolay ulaşmalarını desteklemektedir.

Ayrıca, projelerde yer alan ev ve iş yeri alıcıları da kampanyadan faydalanabilirler. Başvuru tarihi itibarıyla borç kapatılan ayın taksit ödemelerinin yapılmış olması gerekmektedir. Geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da bulunmamalıdır. 2021 yılı sonuna kadar başlayan geri ödeme taksitlerine sahip olan alıcılar kampanyadan faydalanabilir, ancak 12 veya daha az taksit sayısına sahip alıcılar kampanyadan yararlanamayacaktır.

Ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için bu fırsatı kaçırmamak önemlidir. TOKİ'nin indirimli kampanyası sayesinde, ev veya iş yeri sahibi olmak artık daha kolay ve avantajlı hale geliyor. Daha fazla bilgi ve başvuru için en yakın ING Bank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.