Teknoloji

YouTube Music Uygulamasına Canlı Şarkı Sözleri Özelliği Geliyor

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Youtube Music, çok uzun zamandır beklenen canlı şarkı sözleri özelliğini Android kullanıcılarına sunmaya başladı. Getirilen bu yeni özellik ile uygulamanın kullanıcı deneyimini artırmayı hedeflediği düşünülüyor.

Canlı şarkı sözleri özelliği, birçok müzik uygulamasında bulunurken Youtube Music bu konuda herhangi bir adım atmıyordu. Kullanıcı deneyimi ve beklentileri açısından beklenen bu özellik, nihayet uygulamaya geldi ve Android kullanıcılarına sunulmaya başlandı.

Gelen özellik ile birlikte kullanıcılar, uygulamadan şarkı dinlerken, dinledikleri şarkının sözlerini gerçek zamanlı olarak görebilecek. Böylece kullanıcılar şarkıya eşlik edebilecek veya sözlerini yazılı olarak da görme imkanı yakalayacak.

Youtube Music Uygulamasında Şarkı Sözleri Anlık Takip Edilecek

Youtube Music, şimdiye kadar şarkıların sözlerini durağan olarak kullanıcılar paylaşmaktaydı. Yani kullanıcılar şarkıların sözlerini toplu olarak görüyordu. Buna karşın şarkılarla senkronize olarak sözlerde bir akış bulunmuyordu. Gelen bu özellik ile birlikte şarkı sözleri senkronize bir şekilde şarkıyla birlikte akacak.

youtube music

Gelen bu özelliğin Spotify gibi müzik uygulamaları ile benzer olacağı tahmin ediliyor. Yeni özelliğe dair paylaşılan görüntüler de bu tahminleri doğrular nitelikte.

Android kullanıcıları için paylaşılan yeni özelliğin kademeli olarak tüm Android kullanıcılarına sunulacağı öğrenildi. Şimdilik kısıtlı kullanıcıya sunulan özelliğin, yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Gelen bu özellik sayesinde kullanıcılar şarkı dinlemenin keyfini çıkardıkları gibi şarkı söylemenin keyfini de üst seviyede çıkarabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat