Teknoloji

Twitter’da Yeni İşten Çıkarmalar Olabilir

Elon Musk, Twitter’ı aldıktan sonra birçok çalışanını işten çıkarmıştı. ABD basınında çıkan habere göre, Musk’ın işten çıkarmalara devam edeceği iddia edildi.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan hemen sonra şirketin günlük 4 milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı. Bu açıklama ile çok ciddi kararlar alacağının işaretini vermişti. Kısa süre içinde çok sayıda çalışanı işte çıkararak, şirketin durumunu düzeltmek için ilk adımı atmıştı.

Bloomberg’de hafta sonu çıkan bir haberde, işten çıkarmaların devam edeceği iddia edildi. Sızdırılan bir rapora göre işten çıkarmaların bu hafta başlayacağı öne sürüldü. Bu defa satış ve ortaklık programlarında görev yapanların çıkarılması bekleniyor.

Geçen Hafta İşareti Vermişti

Elon Musk, geçen yaptığı açıklamalarda, çalışanlarına bir ültimatom vermişti. Twitter’da işlerin düzelmesi için çalışanların daha fazla inisiyatif göstermesini ve daha fazla çalışmasını istedi.

twitter

Yapmış olduğu açıklamada, çalışanların daha sert çalışma şartlarını ve daha uzun çalışma saatlerini kabul etmesini istedi. Bunu kabul etmeyenlerin ise üç aylık kıdem tazminatlarını alarak şirketten ayrılabileceklerini belirtti.

Çalışanlara kararlarını vermeleri için 24 saatleri olduğunu söyledi. Bloomberg kaynaklarından aktarılanlara göre, Musk’ın bu çıkışı nedeniyle özellikle mühendislerin önemli bir kısmının istifa seçeneğini seçti. Geçen ay yapılan işten çıkarmalarda, şirketin çalışanlarının neredeyse yarısı işten çıkarılmıştı. Böylece çalışan sayısı 7500 iken, yarıya düşmüştü. Bu dalgada kaç kişinin işte çıkarılacağı ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat