Teknoloji

MSVCR100.dll Hatası ve Çözümü

NBA 2K15 ve Need for Speed Rivals başta olmak üzere PES 2015 gibi birçok oyunu kurmaya çalışan kullanıcılar, kurulumun ardından oyuna girmek istediklerinde “MSVCR100.dll bulunamadı” şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşabiliyorlar. Eksik bir DLL dosyasının yol açtığı bu hata, oyuna giriş yapılmasını engeller. Yapılması gereken ise yalnızca eksik olan bu dosyayı indirmektir.

MSVCR100.dll dosyası nedir?

Sisteminizde kurulu bulunmadığı için hata veren bu dosya, Microsoft (MS) Visual C++ Redistributable (VCR) yazılımına dahil edilmiştir. Belli oyunların yanı sıra Visual Studio 2012’de hazırlanan ve bu yazılım kütüphanesini gerektiren programları kurmak için Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekir. Kurulumun ardından bu hata giderilmiş olacaktır.

MSVCR100.dll nasıl indirilir?

Bu DLL dosyasını tekil olarak indirebilmeniz de mümkün, ancak bu sefer de diğer DLL dosyaları eksik olduğu için yine hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. En sağlıklı yöntem Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012’yi Microsoft resmi sitesinden indirmek ve kurulumunu gerçekleştirmek olacaktır. Açılan sayfada kurulum aracının dilini belirledikten sonra (Türkçe olmadığı için İngilizceyi seçebilirsiniz) Download butonuna basmanız, ardından işletim sisteminize göre x64 veya x86 seçeneklerinden birini indirmeniz gerekir. Daha sonra hata mesajı veren oyuna sorunsuz girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat