Teknoloji

İlk Kez Android Telefon Kullanacak Olanlar Nelere Dikkat Etmeli

Android telefonlar özellikle akıllı telefon piyasasının dünyaya hâkim olması ile birlikte hayatımızın her alanında kullanılmaya başlandı. Öyle ki günümüzdeki beş telefondan üçü artık android haline gelmeye başladı. Bu yüzden bizde bu yazımızda ilk kez android telefon alanların dikkat etmesi gereken detayları yazmaya başlıyoruz. Dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

İlk önce alacağınız telefonun sizi ne derece tatmin etmesi gerektiğini seçin. Eğer sadece arama ve mesaj atma gibi seçenekleri kullanacaksanız alt ve orta segmentteki telefonları tercih edebilirsiniz ama bizim önerimiz ortanın üstü bir telefon almanız olacaktır.

İkinci olarak ise alacağınız telefonun ram ve android versiyon desteklerini bilmeniz. Eğer düşük özellikte bir telefon alırsanız ilerki zamanlardaki güncellemelerden mahrum kalmak zorunda kalabilir ve kısa sürede yeni bir telefon alma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Üçüncü olarak ise uygulamalarınızı muhakkak güvenli sitelerden veya Play Store uygulamasından indirmeniz. Bunun sebebi ise teknoloji geliştikçe ona saldırmak isteyen korsanların sayısı da bir hayli artıyor. Eğer güvenli kaynaklardan uygulamalarınızı indirmezseniz çok kötü sonuçlarla karşılaşabilir hatta telefonunuzu çöpe atmak zorunda bile kalabilirsiniz.

Dördüncü olarak eğer android hakkında az bir bilgiye sahipseniz veya android ile yeni tanışıyorsanız asla ve asla root işine girişmeyin. Root her ne kadar bilenler için avantaj sağlasa da bilmeyenler için telefonu brick etmeye kadar olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden elinizdeki özellikler ile yetinmeyi bilmelisiniz.

Android Kullanım Rehberi

Beşinci olarak telefonu muhakkak güvende tutmak için bir antivirüs programı edinin ve bunu telefonunuza kurun. Aksi takdirde telefonu durmadan resetlemek zorunda kalabilir veya bilgilerinizin başkalarının eline geçmesine sebep olabilirsiniz.

Altıncı olarak telefonunuzun markasına ve destek alabilme durumuna dikkat etmelisiniz. Bu sayede telefonunuz hep güncel kalacak ve sizler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Yedinci olarak ise bilgilerinizi dikkatli olarak saklamaya dikkat edin ve mail sisteminden gelen maillerle kullanıcı bilgilerinizi çok paylaşmamaya dikkat edin.

Son olarak ise android telefonlar bilindiği üzere çok hassas aletlerdir. Bu yüzden dikkatli kullanmaya özen gösterin ve başına bir şey gelme durumunda en iyi servis performansı verebilecek markaları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat