Tekel 2000, Kent, Winston, Parliament, Marlboro, Chesterfield Sigara Fiyatlarına Pazartesi Zam Geliyor!

Tekel 2000, Kent, Winston, Parliament, Marlboro, Chesterfield Sigara Fiyatlarına Pazartesi Zam Geliyor!

Sigara zammının etkileri ve güncel durumu hakkında en yeni bilgileri içeren makalemizde, son zam detayları ve sigara fiyatlarındaki değişiklikleri bulabilirsiniz. Philip Morris'un tütün zammı ve gelecekteki olası zamlara dair öngörüler de yazıda yer alıyor. Tütün fiyatlarındaki güncellemeleri kaçırmayın.

A+A-

Sigara zammıyla ilgili olarak ortaya atılan iddiaların etkisiyle konu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Temmuz ayında gerçekleşen son sigara zammının ardından, yeni bir zammın daha geleceği ve bu zammın sigara fiyatlarına 10 TL olarak yansıyacağı söylentileri yayıldı. Bu söylentilerin ardından, "Yeni sigara zammı geldi mi?", "En ucuz sigara fiyatı ne kadar?" gibi sorular araştırmalarda hızla yükseldi. İşte 12 Ağustos 2023 tarihindeki sigara zammı sonrasında sigara fiyatlarındaki güncel durum...

sigaraaa-006.jpg

Sigaralara Yeni Zammın Detayları

Son gelen bilgilere göre, dünyaca ünlü sigara üreticisi Philip Morris tarafından tütüne 10 TL zam yapıldı. Bu zamla birlikte tütün fiyatı 55 TL seviyesine yükseldi. Ancak bu zam sadece tütün bazlı olarak gerçekleştirildi ve paket sigara fiyatlarında herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

Önceki Zamda Neler Yaşanmıştı?

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı olan Özgür Aybaş, önceki dönemde bir sigara grubuna 5 TL zam yapıldığını ve bu zam düzenlemelerinin gelecekte de devam edeceğini açıkladı. Temmuz ayının 10'unda başlayan bu son sigara zammının ardından, sektördeki zamların artarak süreceği öngörülüyor.

sigaraa-003.jpg

Sigara Fiyatlarında Güncel Durum

12 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla yapılan açıklamalar ışığında, Türkiye'de satılan sigaraların fiyatlarında bazı değişiklikler yaşandı. En pahalı sigara fiyatı 48 TL olarak belirlenirken, en düşük sigara fiyatı ise 41 TL seviyesine çekildi. Bu değişiklikler, sigara fiyatlarının mevcut durumunu gösteriyor.