TBMM Müjdeyi Az Önce Duyurdu: Emekli ve Memura 7650 TL Kira Yardımı!

TBMM Müjdeyi Az Önce Duyurdu: Emekli ve Memura 7650 TL Kira Yardımı!

Memur-Sen'in Toplu Sözleşme Talepleri Gündemde! Kamu Görevlilerine 7.650 TL Kira Yardımı İstiyor. Memur ve Memur Emeklileri İçin Önemli Görüşmeler Başlıyor. Heyecanla Beklenen 1 Ağustos'ta Başlayacak!

A+A-

1 Ağustos 2023 Salı günü başlayacak ve bir ay sürecek olan toplu sözleşme görüşmeleri, milyonlarca memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiriyor. Memur-Sen, bu süreçte memur ve memur emeklilerinin temsilcisi olacak. Talepler arasında, memur ve memur emeklilerine yüzde 110 zam talebi ve kamu görevlilerine kira yardımı isteği de bulunuyor.
 

Aylık 7.650 TL Kira Yardımı Talebi

2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal hakların belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri, 1 Ağustos 2023'te başlayacak. Görüşmelere kısa bir süre kala, Memur-Sen tarafından talep listesi açıklandı. Listede, kamu görevlilerine aylık 7.650 TL kira yardımı talep ediliyor.

Diğer Talepler de Göz Dolduruyor

Ayrıca talep listesinde gelir vergisinin yüzde 15'e sabitlenmesi, deprem bölgesindeki kamu görevlilerine ödül verilmesi ve tazminatların 2025 yılı sonuna kadar ödenmesi, engellilere, gazilere, gazi ve şehit yakınlarına ilave ödemeler yapılması, kadın kamu görevlilerinin ücretli doğum izinlerinin 32 haftaya çıkarılması, süt izni sürelerinin artırılması ve yarım zamanlı çalışma hakkının fiili uygulamaya dönüştürülmesi gibi maddeler de yer alıyor.

yardimm.jpg

Sonuç ve Gözler 1 Ağustos'ta Başlayacak Olan Görüşmelerde

Toplu sözleşme görüşmeleri için heyecan dorukta. Memur-Sen'in bu talepleri, milyonlarca memur ve memur emeklisi için önem taşıyor. 1 Ağustos'tan itibaren başlayacak olan görüşmeler, memurların ve emeklilerin geleceğini şekillendirecek. Umarız ki tüm taraflar için hayırlı bir sözleşme süreci olur.