Spor

Trabzonspor’da takımdan ayrılacak isimler netlik kazanmaya başladı

Trabzonspor hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Kasımpaşa ile hazırlık maçı oynayan bor-Mavili ekip müsabakadan 1-1’lik skorla ayrıldı. Maç sonrası Trabzonspor’un istediği skoru alamaması sonra Teknik Direktör Abdullah Avcı çok sert açıklamalarda bulunmuştu. Abdullah Avcı’nın açıklamaları oyuncular üzerinde soğuk duş etkisi yaratırken Yunus Emre Sel’de maç sonucu değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Avcı’nın bugüne kadar yaptığı en sert açıklama

Maç sonrası yaptığı değerlendirmelerde Abdullah Avcı’nın yaptığı açıklamalara değinen Yunus Emre Sel, açıklamanın Abdullah Avcı’nın bugüne kadar yaptığı en sert açıklama olduğunu belirterek, ‘’ Aslında Trabzonspor’un Kasımpaşa maçı sezon başı alıştığı tempo ile başladı. Topa sahip olmaya çalışan zaman zaman ilerde baskı kuran ve bunu ilk 20-25 dakikalık bölümde iyi yapmaya çalışan, iyi yaptığı anlar olan Trabzonspor vardı. Trabzonspor hücum çeşitliliği ve bitiricilik noktasında çok fazla fırsatı değerlendiremedi. Trabzonspor’un 7-8 pozisyonu var. Gol pozisyonlarını değerlendirme noktasına sıkıntı yaşadı. Henüz hazır olmasa bile Visca’nın takıma katılması kanat organizasyonlarını ciddi şekilde rahatlattı. En fazlasıyla Trezeguet’i rahatlattığını çok net bir şekilde görebiliriz. Trezeguet onun gelişiyle birlikte daha rahat bindirmeler yapabiliyor ve pozisyona girebiliyor. İkinci yarının başında Kasımpaşa’nın yaptığı oyuncu değişiklikleri oyunda da birçok şeyi değiştirdi. Kasımpaşa bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü 5-10 dakikalık bölümde eline aldı ve bu süreçte gol ile sonuçlandırabilse skoru farklı noktaya taşıyabilirlerdi.’’ diye konuştu.

Yusuf Erdoğan takımdan ayrılıyor

Bir süredir gündemde olan Yusuf Erdoğan’ın takımdan ayrılacağı konusunun netleştiğini ve Yusuf Erdoğan’ın ayrılık talebinin kabul edildiğini belirten Yunus Emre Sel, ‘’Abdullah Avcı, ‘’22 maçtır bireysel anlamda performasını artırmasını beklediğimiz isimler var’’ ifadesini kullanıyor. Ama bu maç üzerine indirgersek oyuna sonradan giren isimlere dikkat çekti. Bunlar arasında Yusuf Erdoğan ve Denswil var. Hatta bir bölümünde Bardhi var. Performans anlamında kendisini yukarı çekmesi gereken isimler. Özellikle ikinci yarının ilk 5-10 dakikalık bölümünü hatırlarsanız gelen atakları karşılamada ciddi sıkıntılar yaşayan bir Trabzonspor vardı.

Trabzonspor’da sezon başında Denswil ile sözleşme uzatıldı bu süreçten sonra Denswil bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Yusuf Erdoğan zaten devre arasında takımdan ayrılacak onun şu an bir geri sayım süreci var. Bu kararı kendisi de aldı. Teknik ekip bu kararı kabul etti. O şu an farklı takımlar ile görüşüyor.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat