Spor

Sir Alex Ferguson İle Arsene Wenger: Premier Lig Onur Listesine Girdiler

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Premier Lig şöhretler ve onur listesi törenlerinde, yüzün yıllar boyu Arsenal ve Manchester United takımlarını çalıştıran deneyimli teknik direktörler Arsene Wenger ve Sir Alex Ferguson isimleri, daha önce hiçbir hocanın alamadığı Premier Lig onur listesine girmeyi başardılar. Bir diğer deyişle Premier Lig Hall of Fame listesine girmiş oldular.

İskoç teknik direktör Ferguson ile Fransız hoca Arsene Wenger, Premier Lig’de bu başarıya ulaşan ilk teknik direktör oldular. Törende iki deneyimli hocanın ifadeleri ve açıklamaları da oldukça etkili ve birbirlerine saygılı idi.

Premier Lig Onur Listesi Seçildi

Arsene Wenger, törende yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “Alex Ferguson ile bunu paylaşmak benim için onur. İki boksörün dövüşüp birlikte yükselmesi gibi bir şey. Günün sonunda Alex ile tanışmak ve karşılaşmak büyük bir şans”

Diğer taraftan Sir Alex Ferguson ise yaptığı açıklamada geçmişi ile ilgili anektodlar verirken şu ifadeleri kullandı: “Bu şekilde anılmak benim için onur. Kişiliğimle alakalı değil, Manchester United’da yıllar içinde başardıklarımız… Kulüp, oyuncularım ve çalışma grubum adına gururluyum. İşim  taraftarları evine mutlu göndermekti.”

premier lig onur listesi

Arsene Wenger, Arsenal macerasında 1996 yılında başladı ve 2018 yılına kadar kesintisiz bu takımı çalıştırarak efsane olmuştu. Bu süreçte Arsenal ile 3 Premier Lig şampiyonluğu kazanan deneyimli hoca 11 kez yılın teknik direktörü seçilmişti. 2003-2004 sezonunda namağlup olarak Premier Lig şampiyonluğunu kazanan tek teknik direktör olarak adını tarihe yazdırmıştı. Fransız teknik direktör Wenger, Premier Lig’de çıktığı 828 maçta 476 galibiyet almayı başarmıştı.

İskoç teknik direktör Sir Alex Ferguson ise 1986-2013 yılları arasında Manchester United ile kırılması zor rekorlara ve başarılara imza attı. 11 kez yılın teknik direktörü seçildiği Premier Lig’de toplamda 810 maçta 528 galibiyet elde ederken 13 lig şampiyonluğu kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat