Spor

Selçuk İnan: Trabzonspor’un coşkulu ve baskılı başlayacağını biliyordum

Geçtiğimiz gün Trabzonspor ile Kasımpaşa arasından oynanan hazırlık maçı sonrası açıklamalarda bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan Trabzonspor’un coşkulu ve baskılı başlayacağını biliyordum, dedi. Açıklamalarına eski bir Trabzonspor oyuncusu olduğunu belirterek başlayan Selçuk İnan, “Başka şehirde kendi seyircisi önünde nasıl bir atmosfer olacağını çok iyi bilen biri olarak, Trabzonspor’un bu şekilde coşkulu ve baskılı başlayacağını aslında ben biliyordum. Oyuncularımla da bunu paylaştım. Ancak yine de oyuna istediğimiz şekilde başlayamadık. Ben de yeniyim. İstediklerimi de oyuncularım aslında sahaya yansıtmaya çalıştı, ama başlangıçta bunu beceremedik. Biraz tedirginlik vardı. Trabzonspor’un isteği ve coşkusu da buna eklenince maç biraz zor başladı. Sonrasında oyuncularımın tutumundan, isteklerinden, bizim istediğimiz şeyleri yapmaya gayret etmelerinden dolayı da çok mutluyum. Özellikle 30’uncu dakikadan sonra çok güzel şeyler ortaya çıkardılar. Açıkçası beni de mutlu ettiler” dedi.

Jurgen Klopp’un oyununu, yaklaşımını ve sistemini çok beğeniyorum

Açıklamasının devamında ise Jurgen Klopp’un oyununu, yaklaşımını ve sistemini çok beğendiğini belirten deneyimli futbolcu, “Beğendiğim birçok teknik direktör var, oyun felsefesini gerçekten benimsediğim. Tek bir isim hiç söylememiştim, ama yine de bir isim duymak istiyorsanız, Klopp diyebilirim size. Son dönemlerde gerçekten onun oynattırmak istediği oyunu, oyuncularına yaklaşımı, getirdiği sistemi gerçekten biraz benimsiyorum, deniyorum. Futbol sürekli değişen ve gelişen bir oyun. Ona adapte olmaya ve yakalamaya çalışıyoruz. Başka yenilikler ve başka sistemler de var. Hepsini deniyoruz. Oyuncularım da sağ olsun, buna karşılık veriyorlar. O yüzden de ayrıca mutluyum” diye konuştu.

Yardımcı antrenörlük ile teknik direktörlük arasında da çok büyük farklar var

2 yıl Galatasaray’da yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra teknik adamlığa geçen Selçuk İnan, yardımcı antrenörlük ile teknik direktörlük arasında da çok büyük farklar olduğunu belirterek, ‘’ Ben 2 sene yardımcı antrenörlük yaptım, Galatasaray gibi çok büyük bir camiada. İnanın yardımcı antrenörlük ile teknik direktörlük arasında da çok büyük farklar var. Karar verici ve sorumlu kişisiniz, dolayısıyla bunun ağırlığı ve yükü her zaman omuzlarınızda oluyor. Bunu hissediyorsunuz. Aklınızdaki şeyleri oyunculara aktarmada başarılı olduğunuz zaman da kendinizi çok başarılı ve mutlu hissediyorsunuz. Şu anda benim önceliğim sadece oyuncularıma yaptırmak istediğim şeyleri doğru bir şekilde aktarabilmek. Onların da sahada bunu pratik halinde yapabilmesi. Buna çok odaklandım. İnşallah bunu yapmaya devam ederler ve önemli bir takım haline geliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat