Spor

Sadi Tekelioğlu, Abdullah Avcı’yı Eleştirdi: Şikayet Yeri Değil!

Trabzonspor’da daha önce birkaç kez görev yapmış olan eski teknik direktörlerden Sadi Tekelioğlu, Abdullah Avcı’nın neşter sözlerini sert bir dille eleştirdi. Trabzon’da yayın yapan yerel bir gazeteye konuşan Tekelioğlu, teknik direktörlük makamının şikayet etme yeri olmadığını belirtti.

Önceki gün Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçı sonrasında Abdullah Avcı’nın bireysel performansları artmayan oyuncular için söylediği sözleri bordo mavili kulübün eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu’nun eleştirisine neden oldu. Konu ile ilgili görüşleri alınan deneyimli hoca şu sözlerle Avcı’ya tepki gösterdi..

Teknik Direktörlük Makamı Şikayet Yeri Değil

Açıklamalarda bulunan Sadi Tekelioğlu, Abdullah Avcının basın toplantısında gidişattan memnun olmadığı ve bazı futbolcuların performansını yükseltemediğinden şikayet ettiğini belirtirken teknik direktörlük makamının şikayet etme yeri olmadığı, çözüm üretme ve karar verme makamı olduğunu vurguladı. Tekelioğlu; “Memnun olduğunuz oyuncuları oynattığınız gibi, memnun olmadıklarınızı veya beklentilere karşılık vermeyen oyuncuları göndermek en tabi hakkınızdır. Kaldı ki şuan antrenörlük hayatınızın en güçlü konumundasınız. 38 yıl sonra Trabzonspor’u şampiyon yapmışsınız. Dolasıyla güçlüsünüz ve güçlü kararlar verip arkasında durmalısınız. Daha ligin 15’nci haftasındasınız. Liderle 6 puanlık bir farkımız var. İçerde liderle maçımız var. Büyük bir ihtimalle kazanma ihtimalimiz yüksek. Dolasıyla 3 puan farka indirmek için gibi bir şansımız varken, bu açıklamalar kendi adına şansızlıktır.” sözleriyle Avcıyı eleştirdi.

sadi tekelioğlu abdullah avcı eleştiri

Tekelioğlu, oyuncuları topluma şikayet etme gibi bir konunun Teknik Direktörlükte olmaması gerektiğini, tarihin en iyi kadrolarından birisinin Avcı’nın elinde olduğunu ve eli bu kadar güçlüyken bu tarz beyanlar olmaması gerektiğini ifade ederken şampiyon olmuş bir takıma 15 transferi gerçekleştirdiği yerde gönderecek veya alınacak 3-4 oyuncu için de gücünün olduğuna inandığını söyledi. Sadi Tekelioğlu ayrıca Avcı’nın işine odaklanıp Fenerbahçe maçını düşünmek varken bu tarz ifadelerin ne kendisine, ne futbolculara ne de camiaya faydası olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat