Spor

Ahmet Ağaoğlu’ndan dijital hakem ataması yorumu: Daha ilk haftada lider değişti

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu yen uygulanmaya başlanan dijital hakem ataması uygulaması ile açıklamada bulundu. Başkan Ağaoğlu daha ilk haftada liderin değiştiğini açıklamasında bulundu.

Trabzonspor fırtına gibi esmeye devam ediyor. Dünya kupası nedeniyle liglere verilen aranın sona ermesiyle futbol heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. İlk olarak Türkiye kupası kapsamında Samsunspor ile karşı karşıya gelen Bordo-Mavili ekip bu karşılaşmayı 3-0’lık net skorla geçti. Ardından hafta sonu Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen Trabzonspor spor Fenerbahçe’yi de 2-0’la geçti.

Daha ilk haftada lider değişti

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu iyi bir futbol sergileyerek maçı kazandıklarını belirterek, ‘’ Camianın galibiyeti şeklinde görürsek daha doğru değerlendirmiş oluruz. Bana göre lig yeniden başladı. Eğer bir zirve yarışı varsa Trabzonspor o yarış içinde olmaya devam edecek” dedi.

Açıklamasının devamında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından uygulamaya başlanan yapay zeka destekli dijital hakem atamasına da değinen Başkan Ağaoğlu, sistemin uygulama geçmesi ile birlikte ilk haftada liderin değiştiğini belirterek, ‘’Hakemlerin dijital atamayla belirlenmesi çalışmasını yapan insanlar olarak ben ve Süleyman Hurma, bu sistemin gerekliliğine inanıyorduk. Bizim inandığımız bir proje. Hakemleri, algoritmik sistem atıyor. Lig yeniden başladı. Daha ilk haftada lider değişti. Sonuç için erkenden konuşmanın ne kadar yanlış olduğunu en belirgin gösteren bir hafta oldu’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat