Sony, PlayStation 6 İçin Tarih Verdi! Fiyatı Göz Kamaştırdı!

Sony, PlayStation 6 İçin Tarih Verdi! Fiyatı Göz Kamaştırdı!

Sony'nin yeni nesil konsol üzerinde çalışmalara başladığı biliniyor. PlayStation 5'in talebi yüksek, ancak karaborsa sorunu yaşanıyor. Microsoft, yeni Xbox ve PlayStation'ı 2028'de piyasaya sürmeyi planlıyor. PS6 için uzun bir süre var, PS5 ise birkaç yıl boyunca popüler kalacak.

A+A-

2013 yılında piyasaya sürülen PS4'ten tam yedi yıl sonra çıkış yapan PS5, büyük bir ilgiyle karşılandı ve satışları hemen tükendi. Karaborsada yüksek fiyatlarla satışa çıkarıldı. Şimdi ise Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 6 için çalışmalara başlamış durumda. Çip üreticisi AMD, Xbox ve PlayStation için çipler üreten ekip için mühendis arayışlarına başlamıştır.

ps66.jpg

Bazı oyuncular, Sony'nin henüz yeni nesil PlayStation üzerinde çalışmalara başlaması için erken olduğunu düşünse de Sony, daha önce de benzer bir yol haritası izlemiştir. Microsoft ile ABD'nin düzenleyici kurumu olan Federal Ticaret Komisyonu (FTC), 68 milyar dolarlık Activision anlaşması nedeniyle mahkemede karşı karşıya gelmiştir. Mahkeme süreci devam ederken, ortaya çıkan belgeler Sony ve Microsoft'un yeni nesil oyun konsollarını en erken 5 yıl sonra görebileceğimizi ortaya koymuştur.

IGN tarafından paylaşılan rapora göre, Microsoft bir sonraki Xbox ve PlayStation'ın 2028 yılında piyasaya sürülmesini beklediğini ifade etmiştir. PlayStation 6 için net bir çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da yeni konsol için daha uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. PS5'in ise yıllar boyunca üst sıralarda kalmaya devam edeceği tahmin edilmektedir.

Etiketler : , ,