Sıcak Hava Uyarısı: Yarın 40 İlde Sıcaklık 45 Derece Üzerinde Olacak

Sıcak Hava Uyarısı: Yarın 40 İlde Sıcaklık 45 Derece Üzerinde Olacak

Türkiye genelinde yüksek sıcaklıklara dikkat! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarına göre, yarın 40 ilde hava sıcaklığı 38 derece üzerine çıkacak. Özellikle risk grupları için 11-16 saatleri arası önemli. Su tüketimine dikkat edip, serin kıyafetler tercih ederek sağlığınızı koruyun.

A+A-

Türkiye'nin birçok ilinde güneşli hava devam ederken, bazı illerde sıcak hava etkisi hala hissedilmekte. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yarın (19 Ağustos Cumartesi günü) hava sıcaklığı 38 derece ve üstünde olması beklenen 40 il bulunuyor.

sicakkk-006.jpg

Güneş Çarpmasına Karşı Uyarı

Özellikle bu illerde yaşayan vatandaşlarımıza güneş çarpması konusunda uyarıda bulunulmaktadır. Meteoroloji'nin yayınladığı uyarıya göre, sıcak hava dalgası nedeniyle özellikle kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar gibi risk grubundaki bireylerimiz, günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 arasında dikkatli olmalıdır.

Yarın Hava Durumu İl İl

Yarın özellikle bazı illerde hava sıcaklıkları oldukça yüksek olacak. İşte il il hava durumu tahminleri:

Manisa: 40 Derece

Kütahya: 39 Derece

Uşak: 39 Derece

Denizli: 43 Derece

Burdur: 39 Derece

sicakk-008.jpg

Bolu: 35 Derece

Ankara: 38 Derece

Kırıkkale: 39 Derece

Kahramanmaraş: 43 Derece

Adıyaman: 42 Derece

Mardin: 40 Derece

Önlemlerinizi Almayı Unutmayın!

Vatandaşlarımızın bu sıcak hava koşullarına karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları son derece önemlidir. Sıcaklığın etkisi altında kalmamak için sık sık su içmeyi ihmal etmemeli, mümkünse dışarıda uzun süreli kalmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca hafif ve serin kıyafetler tercih ederek vücut ısısının dengelemesine yardımcı olunabilir.