PTT'den Çocuklu Ailelere Yeni Sosyal Yardım Ödeneği! 1.300 TL Hibe Başvuruları Başladı

PTT'den Çocuklu Ailelere Yeni Sosyal Yardım Ödeneği! 1.300 TL Hibe Başvuruları Başladı

Türkiye Aile Destek Programı, Aralık ayında devam eden 1.300 TL nakdi destek ödemeleriyle çocuklu ailelere umut veriyor. E-Devlet üzerinden yapılan başvurularla PTT veya banka hesaplarına ödemeler hızla gerçekleşiyor. Aile Destek Programı, düzenli sosyal yardım almak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor.

A+A-

Koronavirüs salgınıyla birlikte başlayan sosyal yardım ödemeleri, pandeminin ardından bile devam ediyor ve artık standart bir hale geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Aile Destek Programı, Aralık ayında da ödemelerine devam ediyor. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılırken, ödemeler PTT veya IBAN numarasına sahip olanlar için banka hesapları üzerinden gerçekleşecek.

para-001.jpg

Aile Destek Programı Aralık Ayı Ödemeleri Ne Zaman?

Devletin sosyal destek ödemelerinden milyonlarca kişi faydalanırken, en çok talep gören programlardan biri de aile destek programı olmuştur. Aşırı yoksulluk sınırının altında kalan vatandaşlar için özel olarak tasarlanan bu program, aşırı yoksulluktan kurtulmayı ve belirli gelir seviyelerinin altındaki vatandaşları desteklemeyi amaçlamaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Sosyal yardım programından yararlanmak isteyenler, 3294 sayılı Kanun kapsamında belirlenen gelir kriterlerini karşılamaları gerekmektedir. Hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması şartıyla (2023 yılı için 3.800,78 TL), haneler (Hanesinde memur, noter ve muhtar bulunanlar hariç) başvuruda bulunabilir. Başvuru yapanlar, ihtiyaç durumlarına ve sahip oldukları çocuk sayısına göre belirlenerek 1.300 TL nakdi destek alacaklardır.

para-25.jpg

Türkiye Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile destek programından faydalanmak isteyenler, başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu sayfasına giderek, yardım başvurusunda bulunabilirler.