PTT TC Kimlik Numarasına Göre 7200 TL Nakit Yardımı Yapıyor!

PTT TC Kimlik Numarasına Göre 7200 TL Nakit Yardımı Yapıyor!

PTT'den 7200 TL Nakit Yardım Parası! Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın başlattığı kampanyada, TC kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 ile biten vatandaşlar 7200 TL'lik destek ödemesini PTT şubelerinden anında çekebilirler. Başvurular e-devlet üzerinden yapılabilir. Ayrıca, hane başına düzenli yardımlar 12 ay boyunca devam eder. Aile Destek Paketi yardımı da verilmektedir. PTT'den ödeme almak için TC kimlik kartı gereklidir.

A+A-

PTT, Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve destek ödemeleri için ailelere yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Bu ödemelere yeni başvurular e-devlet üzerinden kabul ediliyor. Özellikle TC kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 ile biten vatandaşlar, hemen PTT şubelerinden 7200 TL nakit yardım parasını çekebiliyorlar. Yardım miktarı, 1200 TL olarak belirlenmiştir. Başvurularını yapmayan vatandaşlar ise başvuru şartlarını ve detaylarını haberimizde bulabilirler.

para6-007.jpg

PTT'den TC Kimlik Numarasına Göre Yardım Parası Ödemeleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın başlattığı kampanya kapsamında, 11 haneli TC kimlik numarasıyla e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlara PTT aracılığıyla 7200 TL'lik destek ödemesi sağlanıyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlar, bugünden itibaren ödemelerini alabiliyorlar. Başvuru yapmayan vatandaşlar ise e-devlet üzerinden kolayca başvuru yapabilir ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı destek ödemesinden yararlanabilirler. Yardım parası için gerekli şartlar haberimizde yer almaktadır.

Aile Bakanlığı Her Ay Düzenli Yardım Yapıyor

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile Bakanlığı tarafından her ay düzenli sosyal yardım yapılıyor. T.C kimlik numarasına göre e-devlet üzerinden başvuru yapan ve başvuru şartlarına uygun olan kişiler, yardım ödemesinden yararlanabiliyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, farklı kalemlerdeki ödemeleri verirken her sosyal yardım parasının belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlara uygun olarak verilen yardımlardan biri de Aile Destek Paketi yardımıdır.

para9-001.jpg

Hane Başına Verilen Yardım 12 Ay Boyunca Devam Ediyor

Aile yardımı, hane başına tam 12 ay boyunca devam etmektedir. Bu yardım ödemesinden yararlanmak isteyen kişilerin, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler, başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirler.

PTT'den 11 Haneli TC Kimlik Numarası İle Ödeniyor

Aile yardımı için başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan kişiler, ödemelerini PTT üzerinden almaktadır. T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine giden kişiler, ödemelerini hızlı bir şekilde alabilmektedirler. Aile yardımı miktarı, 2023 yılı için arttırılmış olup en düşük ödeme tutarı 7200 TL olarak belirlenmiştir. Ödeme almak için e-devlet başvuru formunu doldurduktan sonra onaylı belgenizle birlikte PTT şubesine gidebilirsiniz.