ÖSYM Sonuçları Az Önce Duyurdu! Yerleştirmeler Bitti

ÖSYM Sonuçları Az Önce Duyurdu! Yerleştirmeler Bitti

Türkiye'nin önde gelen sınav kurumu ÖSYM, 2023-DUS 1. Dönem yerleştirme sonuçlarını duyurdu. Adaylar, https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlarına ulaşabilirler. En düşük ve en yüksek puanları öğrenmek için tıklayın. ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden sonuçlarınızı görüntüleyin.

A+A-

Türkiye'nin önemli sınav kurumu ÖSYM, uzun bir bekleyişin ardından 2023-DUS 1. Dönem yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Bu önemli duyuru ile ilgili ayrıntılar ise şu şekildedir:

osym-005.jpg

Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı: Tercih Dönemi ve Sonuçlar

7 Ağustos tarihine kadar süren tercih dönemi sona ermiş ve 2023 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (2023-DUS 1. Dönem) başvuran adayların merakla beklediği yerleştirme sonuçları açıklandı. Tercihlerin alınmasının ardından ÖSYM tarafından gerçekleştirilen titiz çalışmalar neticesinde yerleştirme işlemleri başarıyla tamamlanmıştır.

Sonuçlar Açıklandı: İşte Erişim Bilgileri

Adayların heyecanla beklediği an geldi çattı. 15 Ağustos 2023 tarihinden itibaren, adaylar T.C. kimlik numaraları ve özel şifreleri ile ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden yerleştirme sonuçlarına erişebilecekler. Bu adreste yer alan kullanıcı dostu arayüz sayesinde adaylar sonuçları rahatlıkla görüntüleyebilirler.

osymm-003.jpg

Detaylar Ek'te: Sayısal Bilgiler Sunuldu

Yerleştirme sonuçlarına dair önemli veriler Ek'te sunulmuştur. Bu veriler arasında en düşük ve en yüksek puanlar da yer almaktadır. Adaylar, sonuçlarını daha iyi anlayabilmek ve değerlendirebilmek adına bu sayısal bilgilere başvurabilirler.

Herkese Duyurulur: Adaylara ve Kamuoyuna Teşekkürler

ÖSYM olarak, tüm adaylara ve kamuoyuna duyurulur ki, 2023-DUS 1. Dönem yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Bu uzun soluklu sürecin başarıyla sonuçlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

sinavv.jpg

Puan Bilgileri İçin: İşte En Küçük ve En Büyük Puanlar

Adaylar, merak ettikleri en düşük ve en yüksek puan bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirler. Bu bilgiler, yerleştirme sonuçlarını daha kapsamlı bir şekilde değerlendirebilmeleri adına önem taşımaktadır.