Müge Anlı Programından Ayrılan Arif Verimli İtirafı Ağızları Açık Bıraktı! Sosyal Medya Sallandı!

Müge Anlı Programından Ayrılan Arif Verimli İtirafı Ağızları Açık Bıraktı! Sosyal Medya Sallandı!

Uzman Doktor Arif Verimli'nin hayatı ve medya ile ilgili düşünceleri Gerçek Gündem tarafından derlendi. Programdan ayrılan Verimli, Gökhan Çınar'a bilinmeyenlerini anlattı. Medya sektörüne giriş sebebi ve bilgi eksikliği üzerine konuşan Verimli, yalan haberlere karşı mücadele ettiğini belirtti. Müge Anlı ile Tatlı Sert programı hakkındaki düşüncelerini paylaşan Verimli, televizyonculuğun değişen dinamikleriyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

A+A-

Gökhan Çınar'ın "Nasıl bir eve doğdun?" sorusunu yanıtlayan Arif Verimli, "4 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya geldim. Babam ve annemden inanılmaz bir sevgi gördüm, fakat sonra annemi kaybettim. Annem, 50 yaşında enfarktüsten vefat etti.

Annem evdeyken pek bir şey anlaşılmıyormuş gibi oluyor, ancak onu toprağa koyduktan sonra eve gelince içim cız etti. Sizi var eden bir insanın artık olmayışı büyük bir üzüntü yaratıyor...

arif-001.jpg

Sonrasında babam 'Çocuklar bizi seven, yardım eden birine ihtiyacımız var' diyerek yeniden evlendi. 'Anne' demek biraz zor oldu, ancak daha sonra alıştım" ifadelerini kullandı. "Ülkemizde Milyonlarca Kişi Bilgi Eksikliği Yaşıyor"

Arif Verimli, medya sektörüne giriş nedenini anlatırken, "Ülkemizde milyonlarca kişi bilimsel bilgi eksikliği yaşıyor. Ben, vatandaşlara bilgiyi yaymayı ve insanları yanlış yargılardan kurtarmayı amaçladım ve bu bağlamda medyayı da kullandım" dedi. "Yalan Haberlerin Kurbanı Olduk"

Arif Verimli, "Hakkınızda son çıkan yalan haber neydi?" sorusuna ise "Ben bir kaza geçirdim. Kaza sırasında kullandığım araç, ikinci el bir araçtı. Bir gazete 'Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Arif Verimli lüks aracıyla kaza yaptı' diye yazınca çok sinirlendim. Gazeteciler Cemiyeti'ne başvurdum, ancak isteğim yerine getirilmedi. Yani, o yalan haberi yedik. Bunu hiç unutmuyorum" şeklinde yanıtladı. Müge Anlı'nın Sözleri Şaşırttı

muge.jpg

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı hakkında da konuşan Verimli, "Orada yaşananlar toplumun gerçeğini yansıtmıyor. Sadece birkaç davranış bozukluğu olan insanı getirip binlerce kişiye izletiyorlar.

O, toplumu temsil etmiyor. Ancak ben pişman değilim. Başlangıçta, 'belirli davranışları böyle yaparsak daha iyi sonuçlar alabiliriz' gibi bir misyonla programa başladım, ancak sonra ayrıldım. Kendilerine başarılar diliyorum" diyerek konuyu kapattı. Arif Verimli, Yeniden Ekranlara Dönecek mi?

Uzman psikiyatriste ekranlara geri dönüp dönmeyeceği sorulduğunda, "Birçok programdan teklif aldım, ancak televizyonculuk yeni teknolojilerle değerini kaybediyor. Başka platformlar var, onlar daha etkili" şeklinde cevap verdi.