Meteoroloji Uzmanı Müjdeyi Verdi! O Günden İtibaren Yağışlı Havalar Gelecek!

Meteoroloji Uzmanı Müjdeyi Verdi! O Günden İtibaren Yağışlı Havalar Gelecek!

Başra Sıcaklarında Zor Anlar: Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den Son Tahminlerle Güncel Hava Durumu Değerlendirmesi. Sıcaklıkların 30 derecenin altında seyredeceği Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar bekleniyor. Günlük yaşamınızı etkileyen hava durumuna göre önleminizi alın, keyifli ve sağlıklı günler geçirin!

A+A-

Başra sıcaklarının altında olan yurt genelinde nemin de etkisiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Özellikle dün gece rüzgarın durma noktasına gelmesiyle pek çok vatandaş uyumakta dahi zorluk çekti.

Batıda Kuzeyli Rüzgarlar Etkili Olacak

Hava durumu hakkında son bilgileri paylaşan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, 'Ufukta başka bir aşırı sıcak görünmüyor' diyerek şu ifadeleri kaydetti:

yagmurrr-003.jpg

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri batıda kuzeyli rüzgarlar etkili olacak ve havalar serinleyecek. Sıcaklıklar Marmara bölgesinde 30 derecenin altında seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ise ülkemizin kuzeybatı ve kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Çanakkale ve Osmaniye çevreleri ile Adana'nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş'ın güneybatı, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığında Değişiklik Beklenmiyor

Hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece, diğer bölgelerimizde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

yagmur-001.jpg

Marmara ve Kuzey Ege'de Kuvvetli Rüzgar

Rüzgarın genellikle güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

5 Günlük Haritalı Hava Durumu Tahmini

  • Salı: Parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.
  • Çarşamba: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
  • Perşembe: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
  • Cuma: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
  • Cumartesi: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bu güncel hava durumu bilgileriyle, vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde aktivitelerini planlamalarını dileriz. Unutmayın, hava durumuna göre önleminizi alarak günlük yaşamınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz!