Medya

Uğurcan Çakır: Nwakaeme ve Cornelius Sonrası Oyun Planı Değişti

Dünya Kupası arasında çalışmalarına Antalya’da devam eden Trabzonspor’un milli kalecisi Uğurcan Çakır, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli genç kaleci Fenerbahçe derbisi ile ilgili olarak da henüz erken olmasına rağmen kırılma maçı olabileceğinin altını çizerken galibiyetin kendileri açısından psikolojik ve moral açısından iyi olacağını, aksi sonucun ise büyük bir problem oluşturmayacağını düşündüğünü ifade etti.

Bordo mavili takımın kaptanı Uğurcan, bu sezon yeniden şampiyon olmak istediklerini söylerken takım kadrosunda çok oyuncu değişimi olduğunda yeni arkadaşların neler yapabildiğini bilmek gerektiğine vurgu yaptı.

Cornelius ve Nwakaeme İle Oyun Planı Farklı İdi

Antalya’da kamp sürecinde gazetecilerin sorularına yanıt veren genç file bekçisi geçtiğimiz yıl kadroda yıllardır beraber oynadıkları arkadaşları olduğunu, bu sezon 11’de çok fazla değişim olunca uyum sorunları olabildiğine vurgu yaparken güçlü bir oyunla zirveyi zorlayabileceklerini, şampiyon olmayı istediklerini ve bu sezonun geçen sezona göre çok daha zor olabileceğini bildiklerini ifade etti.

nwakaeme oyun planı

Milli kaleci sezonun geride kalan maçlarında da kötü oynamadıklarını ama kampın kendilerine iyi geldiğini, hocanın istediklerini sahaya yansıtmaya çalıştıklarını belirtirken önlerinde çok önemli bir Fenerbahçe maçı olduğunu, o maça iyi şekilde hazırlanmaya çalıştıklarını ifade etti. Geçen sezondan çok fazla oyuncu gidip geldiğini; bu durumun uyum problemine neden olduğunu ve kampta uyum problemini çözüp geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Geçtiğimiz sezon Nwakaeme ve Cornelius ile birlikte direk hücum oyunu oynadıklarını, bu sezon ise boy ortalamalarının daha kısa olmasından dolayı geriden oyun kurarak hücuma gitmeye çalıştıklarını aktaran Uğurcan Çakır, bunun üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini; geçen yıl farklı bir oyun planı varken bu yıl daha farklı bir oyun planı ile maçlar çıkardıklarına vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat