MEB ve GSB 2023 Yılı 120 Bin TYP Personel Alımı İçin İŞKUR Başvurusu Detayları

MEB ve GSB 2023 Yılı 120 Bin TYP Personel Alımı İçin İŞKUR Başvurusu Detayları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla MEB ve GSB, 2023 yılı Eylül ayında 120 Bin TYP personel alımı yapacak. Temizlik, koruma ve güvenlik gibi pozisyonlarda alımlar gerçekleşecek. Başvuru şartları ve tarihleri için takipte kalın!

A+A-

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Kamu sektörü için 2023 yılı Eylül ayında gerçekleştirilecek olan 120 Bin TYP personel alımı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) iş birliğiyle yapılan alım detayları.

personelll-005.jpg

MEB ve GSB 2023 Yılı 120 Bin TYP Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2023 yılında Kamu sektöründe görev almak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, toplamda 120 Bin Temizlik, Koruma ve Güvenlik görevlisi alımı yapacak.

İşin Olsa Ekibi Olarak Detayları Paylaşıyoruz

2023 yılının ikinci döneminde, İşin Olsa ekibi olarak MEB Temizlik Görevlisi ve GSB Yurtlara Personel Alımı detaylarını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

personell-003.jpg

TYP Personel Alımında Yapılan Değişiklik

Özellikle dikkatinizi çekmek istediğimiz bir nokta, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte TYP personel alımında yapılan değişiklik. Bu değişiklikle birlikte alım süreci daha da şeffaf ve adil bir şekilde ilerleyecek.

120 Bin TYP Personel Alımı Detayları

MEB ve GSB, 2023 yılı Eylül ayında okulların ve yurtların açılmasıyla paralel olarak büyük bir personel alımı gerçekleştirecek. Bu alım sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, farklı alanlarda toplamda 120 Bin TYP Personelini bünyesine katacak.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak?

MEB okulları ve GSB yurtlarına yapılacak olan TYP personel alımları, temizlik personeli, koruma ve güvenlik görevlisi gibi kritik pozisyonlarda gerçekleşecek. Bu adımla, eğitim ve güvenlik alanlarındaki personel eksikliği giderilmiş olacak.

personel-002.jpg

Başvuru Şartları Neler?

TYP personel alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıdaki şartlara dikkat etmeleri gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İş Kurumu'na kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • 31 Mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 4. maddesinin (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK'ya bildirilmemiş veya bu kapsamda sigortalı sayılmamış olmak,
  • Emekli veya malul aylığı almamak,
  • Öğrenci statüsünde olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

MEB ve GSB, resmi takvimi açıkladıktan sonra TYP personel alımı başvurularının Eylül ayında başlayacağı belirtiliyor. Özellikle Ağustos'un son haftalarından itibaren ilanların yayımlanması bekleniyor.