MEB Atama Kriterlerine Uygun Nitelikli Öğretmenler Aranıyor! Öğretmen Alımları Başladı

MEB Atama Kriterlerine Uygun Nitelikli Öğretmenler Aranıyor! Öğretmen Alımları Başladı

Sonbaharın büyüleyici renkleriyle dolu keyifli bir mevsime hoş geldiniz! Yaprakların dans ettiği bu güzel zamanda sıcacık bir kahve eşliğinde doğanın tadını çıkarın. Huzurlu anların keyfini çıkaracağınız rüya gibi bir sonbahar sizi bekliyor.

A+A-

Madenler Anadolu Lisesi ve Ataşehir Kurs Merkezi, İŞKUR destekli ilan kapsamında, çeşitli branşlardan öğretmen çalışma arkadaşları aramaktadır. Başvurular, Milli Eğitim Bakanlığı'nın atama kriterlerine uygun niteliklere sahip adaylar arasından değerlendirilecektir.

mebbb-003.jpg

Başvuru Kriterleri

Eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak başvuru için temel şarttır. Ayrıca, başvuru yapan adayların eğitim kurumlarında en az 3 yıl öğretmenlik tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir. Öğretmenlerin eğitim süreçlerinde etkin bir şekilde eğitim teknolojilerini kullanabilme becerisi büyük önem taşımaktadır. İşbirliği içinde çalışabilme ve takım çalışmasına yatkın olma yeteneği, başvuruda bulunan adayların dikkate alınacak diğer niteliklerindendir.

Organizasyon, planlama, koordinasyon ve takip yeteneklerine sahip olmak da aranan kriterler arasındadır. İletişim ve temsil yeteneği güçlü olan adaylar başvurularını olumlu yönde etkileyebilecektir. Çözüm odaklı düşünme ve problem çözme becerileri de değerlendirme sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Adayların yeniliklere açık olmaları ve vizyon sahibi olmaları, başvuruda bulunacak adaylar için aranan diğer şartlardandır.

mebb-006.jpg

Başvuru Şartları

Başvuruda bulunacak adayların en az lisans mezunu olmaları gerekmektedir. İŞKUR aracılığıyla yapılan bu iş ilanı, 9 Ağustos tarihine kadar devam edecektir. İlgilenen tüm nitelikli adaylar, her cinsiyetten ve yaş aralığından, başvuruda bulunma şansına sahiptir.

Başvuru Detayları ve Linki

Başvurular, https://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Detaylı bilgilere ve başvuru linkine bu adresten ulaşabilirsiniz.