Kurban Bayramından Dolayı Ödemeler Erkene Alındı! Engelli ve Yaşlı Maaşları Bugün Hesaplara Yattı!

Kurban Bayramından Dolayı Ödemeler Erkene Alındı! Engelli ve Yaşlı Maaşları Bugün Hesaplara Yattı!

Kurban Bayramı öncesi yaşlı ve engelli aylıkları ödendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplamda 2,7 milyar TL'lik ödemenin bugün hesaplara yatırıldığını duyurdu. Yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapıldı. Yaşlı ve engelli vatandaşlar desteklenmeye devam ediyor.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde yaşlı ve engelli aylıklarının ödemelerini öne çekerek bugün itibarıyla hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı nedeniyle Temmuz ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını öne çekerek bugünden itibaren hesaplara yatıracaklarını belirtti. Bakan Göktaş, vatandaşlara toplamda 2,7 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

para7.jpg

Yaklaşık 1,4 Milyon Vatandaşa Ödeme Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında verdiği engelli ve yaşlı aylıklarının ödemesinin öne çekilmesi müjdesiyle ilgili detayları paylaşan Bakan Göktaş, yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapacaklarını ifade etti.

para11.jpg

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlarımızı Destekliyoruz

Bu kapsamda, yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını belirten Bakan Göktaş, yaklaşık 1,2 milyar TL'lik engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını söyledi. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, "Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Düzenli yaptığımız ödemelerimizle onları desteklemeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda, Kurban Bayramı öncesinde Temmuz ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının ödemelerini öne çekerek bugünden itibaren hesaplara yatırdık. Böylece toplamda 2,7 milyar TL ödeme yapmış olduk" dedi.