Kurban Bayramına Sayılı Günler Kala Gıda Yardımı Müjdesi! Dar Gelirli Ailelere Maddi Destek!

Kurban Bayramına Sayılı Günler Kala Gıda Yardımı Müjdesi! Dar Gelirli Ailelere Maddi Destek!

Devlet, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelere destek oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 450,8 milyon TL ek kaynak aktarıldığını duyurdu. Sosyal destek ödemeleriyle temel gıda ihtiyaçları karşılanacak. Başvuru detayları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvurabilirsiniz. Devlet, sosyal yardımları artırarak vatandaşların yanında olmaya devam edecek.

A+A-

Devlet, Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi haneleri yalnız bırakmıyor. Bayram yaklaşırken ihtiyaç sahibi hanelere yapılacak destek ödemeleri için 450,8 milyon TL ek kaynak aktarıldığı açıklandı. Açıklama Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'tan geldi.

Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelere destek ödemeleri için 450,8 milyon TL ek kaynak aktarıldığını açıkladı. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi hanelere sosyal destek ödemelerine devam eden devlet, bayram öncesinde de gerekli ihtiyaçlar için destek ödemelerini sürdürüyor. Sosyal yardımlar sürerken Kurban Bayramı'ndan hemen önce aktarılan ek kaynağın ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerinin karşılanması için kullanılacağı bilgisine de yer verildi. Söz konusu gıda desteği Ramazan Bayramı öncesinde de gerçekleştirilmişti. İşte gıda desteği ile ilgili tüm detaylar…

gidaa.jpg

Sosyal Destek Ödemeleri Devam Ediyor

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın dar gelirli ailelere sosyal destek ödemeleri devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi haneleri unutmayan Bakanlık, bayramdan önce temel gıda gereksinimlerinin karşılanması için kullanılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ek kaynak gönderildiğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahiplerine destek için Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları'na toplam 450,8 milyon TL tutarında ek kaynak aktarıldığını belirtti.

Bayram Öncesi Gıda Desteği

Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda gereksinimlerinin karşılanması için destek ödemesi yapılıyor. Yılda iki kez yapılan bu destek ödemesi kapsamında Ramazan Bayramı öncesinde de yardımlar yapılmıştı. Şimdi de yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte yine bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda gereksinimlerini karşılamak amacıyla toplam 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na 450,8 milyon TL ek kaynak gönderildi. Bu yardımların 2015 yılından bu yana devam ettiğini hatırlatan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, o dönemden bu yana toplamda 4,3 milyar TL'lik yardımda bulunulduğunu da açıklamasına ekledi.

para8.jpg

Sosyal Yardımlar Artarak Devam Edecek

Yeni Kabine'de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine atanan Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardımların artarak devam edeceğini söyledi ve "Sosyal yardımlarımızı vatandaşlarımıza şeffaf, nesnel ve hesap verilebilir şekilde ulaştırıyoruz. Bu sosyal yardımları talep odaklı olmaktan çıkarıp arz odaklı hale dönüştürüp hiçbir vatandaşımızı geride bırakmayacağız. Dönemsel ihtiyaçların karşılanması için sosyal yardımlarımızı artırarak devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Sosyal Destek Başvurusu

Bakanlığın ihtiyaç sahibi, dar gelirli hanelere sağladığı sosyal destekler için başvuru detayları ve başvuru şartları merak ediliyor. İkametinizin bulunduğu il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek T.C. Kimlik kartınızla sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Belirtilen şartları taşıyan, başvurusu değerlendirilip onaylanan hak sahipleri sosyal yardımlardan yararlanabilmektedir.