Kurban Bayramı Yaklaşıyor: Sosyal Yardım Alanlara Bayram İkramiyesi Müjdesi

Kurban Bayramı Yaklaşıyor: Sosyal Yardım Alanlara Bayram İkramiyesi Müjdesi

Kurban Bayramı öncesinde sosyal yardım alanlara bayram ikramiyesi ödenmeyecek. Ancak yaşlılık maaşı, dul ve yetim aylığı alanlar bayram ikramiyesinden yararlanacak. Ödemeler 17-23 Haziran tarihleri arasında tamamlanacak. Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında da ödemeler belirlenen tarihlerde yapılacak.

A+A-

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz bayramda ikramiye ücreti 2.000 TL olarak belirlenmişti. 28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemeleri hesaplara aktarılacak. Herhangi bir kurumdan emekli olanlar, yaşlılık aylığı alanlar, iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır. Bayram ikramiyelerinden yararlanmak isteyenler ise kimlere ödeme yapıldığını merak ediyor. Aile Destek programı kapsamında sosyal destek ödemeleri ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırılıyor. Sosyal destek parası alanlar ise bu bayramda ikramiye ödemesi olup olmadığını merak ediyor. Peki Sosyal yardım alanlara bayram ikramiyesi ödenecek mi? İşte, Kurban Bayramında ikramiye alacaklar…

Sosyal Yardım Alanlara Bayram İkramiyesi Ödeniyor mu?

Sosyal yardım alanlara bayram ikramiyesi ödemesi yapılmamaktadır. Ancak, yaşlılık maaşı, dul ve yetim aylığı gibi ödemeleri alanlar bayram ikramiyesinden yararlanacak.

Evde Bakım Parası Alanlara Bayram İkramiyesi Ödenmiyor

Evde bakım parası olarak bilinen engelli maaşı alanlara, Aile Destek programından faydalananlara bayram ikramiyesi ödemesi yapılmamaktadır.

Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri Açıklandı

Bayram ikramiyeleri, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenmektedir.

Şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, emekli aylığı ve ikramiyelerin ödemeleri 17-23 Haziran tarihleri arasında tamamlanacak.

4A SSK kapsamında gelir/aylık alanların 2023 Haziran dönemi gelir/aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri şu şekilde ödenecektir:

  • 17-18 Haziran dönemi olanların ödemeleri 17 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
  • 19-20 Haziran dönemi olanların ödemeleri 18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
  • 21-22 Haziran dönemi olanların ödemeleri 19 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
  • 23-24 Haziran dönemi olanların ödemeleri 20 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
  • 25-26 Haziran dönemi olanların ödemeleri 21 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların 2023 Haziran dönemi gelir/aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri 22 Haziran 2023 tarihinde ödenecek.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların 2023 Temmuz aylık ödemeleri ile Kurban Bayramı ikramiyeleri 23 Haziran 2023 tarihinde ödenecektir.