Kıskançlıktan Dedi Duyan ve Görenlerin Tüyleri Diken Diken Oldu! 7 Ay Önce Evlendiği Kocasını Katletti!

Kıskançlıktan Dedi Duyan ve Görenlerin Tüyleri Diken Diken Oldu! 7 Ay Önce Evlendiği Kocasını Katletti!

Kıskançlık ve Öfkenin Korkunç Sonuçları! İlişkisel Anlaşmazlıklar Cinayete Dönüşüyor! Toplumsal Farkındalık Şart!

A+A-

Son zamanlarda ülkemizde ilişkisel anlaşmazlıkların kıskançlık ve öfkeye dönüştüğü olaylar giderek artmaktadır. Özellikle, kıskançlık duygularının kontrolsüz bir şekilde tetiklenmesi, insanların çevresindekilere ve hatta en yakınlarına zarar vermesine yol açmaktadır. İşte bu üzücü olaylardan birkaçı:

1231.jpg

Uşak'ta Yaşanan Acı Olay

Olay, Uşak'ın Fatih Mahallesi'nde bulunan bir sitenin 1. katında dün saat 03.00 sıralarında gerçekleşti. 7 ay önce evlenen ve antika halı satışı işi yapan Emrah Aka ile eşi Emine Aka arasında yaşanan tartışma, kısa süre içinde kavgaya dönüştü.

Kıskançlık Sonucu Kocayı Bıçaklayarak Öldürdü

Taraflar arasında büyüyen tartışma, kıskançlık nedeniyle şiddetlenerek tehlikeli bir boyuta ulaştı. İddiaya göre, kavganın şiddeti arttıkça Emine Aka, mutfaktan aldığı bıçakla eşini ağır şekilde yaraladı. Komşuların duyduğu gürültü üzerine, hemen sağlık ve polis ekipleri olay yerine yönlendirildi. Ancak maalesef Emrah Aka, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kıskançlıkla İlgili Verilen İfade

Olayın ardından gözaltına alınan Emine Aka, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi ve burada mahkemeye çıkarıldı. Polise verdiği ifadesinde, eşini kıskanması nedeniyle başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu olayın meydana geldiğini beyan etti.

12312.jpg

Boşanmadan Sonra Yaşanan Korkunç Olay

Siverek'in acı dolu hikayelerinden biri de, boşanma sürecinden sonra gerçekleşti. 1 yıl önce şiddetli geçimsizlik ve uyuşturucu ticareti suçlamalarıyla cezaevinde olan Murat Utuş, eski eşi Esma Kalenderli'yle olan ilişkisel anlaşmazlıklarını hazmedemeyerek trajik bir şekilde sonlandırdı.

Kıskançlık İle İlişkisel Anlaşmazlık

Boşanma sürecinin ardından Esma Kalenderli, 3 çocuğuyla birlikte ailesinin yanına taşındı. Fakat, Murat Utuş cezaevinden tahliye olduktan sonra duygusal olarak kabullenemediği durumu kabullenemedi ve kıskançlık duygularıyla başa çıkmakta zorlandı.

Kıskançlık Sonucu Cinayet

Esma Kalenderli bu sabah alışveriş yapmak için evden çıktığında, yolu Murat Utuş tarafından kesildi. İkili arasında hızla yükselen tartışma, kısa sürede büyük bir felakete dönüştü. Murat Utuş, yanında taşıdığı tabancayı çıkararak eski eşine peş peşe ateş açtı. Esma Kalenderli, kanlar içinde yerde kalırken, Murat Utuş olay yerinden kaçtı.