İŞKUR ve MEB Bir Olup Duyurdu! 120.000 Personel Alınacak!

İŞKUR ve MEB Bir Olup Duyurdu! 120.000 Personel Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı, 2023 yılında 120.000 kişilik personel alımı yapacak. MEB okullarına ve GSB kurumlarına alım gerçekleştirilecek. Temizlik ve koruma görevlisi kadrolarında istihdam sağlanacak. Alımların detayları için İŞKUR resmi web sitesini takip edin. İş arayanlar için önemli bir fırsat!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Gençlik Spor Bakanlığı (GSB), 2023 yılında toplam 120.000 kişilik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. MEB okullarına ve GSB kurumlarına yapılacak olan bu alımlarla ilgili detaylar İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) tarafından duyurulmuştur. Alım sürecinde farklı kadrolarda personellerin istihdam edileceği belirtilmiştir. Temizlik personeli ve koruma/güvenlik görevlisi kadrolarında da alımların olacağı özellikle vurgulanmıştır. Alımların hızlandırılmasının nedeni ise okulların açılma tarihlerine yaklaşılması ve personel eksikliklerinin giderilmesi ihtiyacıdır.

mebb-001.jpg

MEB ve GSB, 2023 Yılında 60.000 Personel Alacak

Bu alımlar kapsamında 60.000 kişi MEB bünyesine, diğer 60.000 kişi ise GSB kurumlarına alınacaktır. MEB bünyesinde yapılacak alımlarda temizlik görevlisi kadrosu önemli bir yere sahiptir ve deprem bölgelerinde istihdam sağlanması öngörülmektedir.

Alim Şartları

Adaylardan alım şartlarına göre bazı kriterler aranacak. Bu şartlar şunlardır:

iskurrr-001.jpg

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. İlgili kuruma kayıtlı olmak,
  3. 18 yaşını tamamlamış olmak,
  4. 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 4. maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK'ya bildirilmemiş olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  5. Emekli ve malul aylığı almamak,
  6. Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Diğer Detaylar ve Başvuru

Adaylar, alım süreci ile ilgili diğer detaylar, başvuru tarihleri ve iş ilanları için İŞKUR resmi web sitesini düzenli olarak takip etmelidir. Bu büyük personel alımı, iş arayan vatandaşlara önemli bir fırsat sunmaktadır.