Hava Durumundan Hafta Sonu Uyarısı! Bugün ve Yarın Gece Yoğun Kar Türkiye'yi Etkisi Altına Alacak

Hava Durumundan Hafta Sonu Uyarısı! Bugün ve Yarın Gece Yoğun Kar Türkiye'yi Etkisi Altına Alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmesine göre, ülkemizin kuzeydoğusu ile batı kıyıları parçalı bulutlu, Çanakkale, Balıkesir, Kuzey Ege ve İzmir'de yerel hafif yağmur bekleniyor. Marmara'da pus ve sis olabilir. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar genellikle güneyden hafif esmesi bekleniyor.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzeydoğusu ile batı kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale, Balıkesir'in batı çevreleri ve Kuzey Ege kıyıları ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara bölgesinde, parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, güneybatısının çok bulutlu olacağı, öğle saatlerinden sonra Çanakkale ve Balıkesir'in batı çevrelerinde yerel olarak hafif yağmur ve sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İstanbul'da hava parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 15°C olarak öngörülüyor. Kocaeli'nde ise az bulutlu bir hava ve 17°C sıcaklık tahmin ediliyor.

Ege bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, kıyı kesimlerinin çok bulutlu olacağı, öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak hafif yağmur ve sağanak yağışların olacağı tahmin ediliyor. İç kesimlerde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İzmir'de hava parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde yerel olarak yağmur ve sağanak yağışlı, sıcaklık ise 17°C olarak tahmin ediliyor.

Akdeniz bölgesinde ise az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi öngörülüyor.

Adana'da hava az bulutlu ve açık, sıcaklık ise 20°C olarak tahmin ediliyor. Antalya'da ise az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, sıcaklık 21°C olarak öngörülüyor.

Hatay'da hava az bulutlu ve açık, sıcaklık ise 16°C olarak tahmin ediliyor. Mersin'de ise az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, sıcaklık 20°C olarak öngörülüyor.