Yerel Haber

Yeni Trabzon otogarı için uyarı: Otogar mezarımız olacak

Trabzon’a son dönemde artan ilgi ve turist sayısı sonrası mevcut otogarın taleplere yetersiz kalması sonrası Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeni bir otogar için çalışmalara başladı. Ancak yeni otogarın yeri için tartışmalar bir türlü bitmedi. Bugün ise CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt’ten korkutan bir uyarı geldi. Söğüt, yeni otogarın mezarımız olacağı açıklamasında bulundu.

Otogar mezarımız olacak

Yeni Trabzon otogarı için yer seçiminin çok yanlış yapıldığını belirten CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde son 90 yılda meydana gelen sel, heyelan ve taşkın olaylarında 644 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve taşkınlardan en büyüğünün gerçekleştiği yere otogar yapıldığını söyledi.

Bu uygulamanın felakete davetiye çıkarmak olduğunu belirten Söğüt, ‘’Allah göstermesin ama büyük bir sel, taşkın olursa; otogarımız, kendi elimizle yaptığımız mezarımız olacaktır. Her fırsatta Trabzon’un yeni bir otogar ihtiyacının olduğunu söyleyenler, otogarın dere yatağına yapıldığı gerçeğini değiştiremez. Yeni otogar dere yatağı içindedir ve -Allah göstermesin ama büyük bir sel, taşkın olursa otogarımız, kendi elimizle yaptığımız mezarımız olacaktır. Bakınız, geçen yıl Kastamonu Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinde yüzlerce işyeri ve ev yılmış, onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bu konu üzerine hazırlanan rapor, ‘400 metre genişlikteki yatağı 15 metreye hapsedilince, suyun 10 metreye yükselmesi kaçınılmazdır’ diyor. Değirmendere de doğal yatağından çok dar bir alana hapsedilmiş durumdadır.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat