Yerel Haber

Trabzon’un gözde merkezlerinden Uzungöl’de doluluk oranı yüzde 30’a düştü

Son dönemde betonlaşma ile gündemden düşmeyen Uzungöl’de kış ayının gelmesi ile birlikte deyim yerindense yaprak kımıldamıyor. Ekonomik koşullar nedeniyle yerli turist sayısı azalırken kış ayının gelmesi ile birlikte yabancı turist sayısı da azaldı. Tüm bu gelişmeler ışığında bazı tesisler kapılarına kilit vururken açık bulunan tesislerde ise doluluk ise yüzde 30’lara kadar geriledi.

Yabancı turistler yıl başı kutlamalarına katılmıyor

Konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Metin İnan, yabancı turistlerin yıl başı kutlamalarına katılmadığını belirterek iç pazar da çalışsak da maalesef insanların ekonomik durumları belli, dedi.

Öte yandan açıklamasının devamında kış sezonunda beklenen hareketliliğin yaklaşan yılbaşında da yakalanamadığına dikkat çeken Başkan İnan, “Yüzde 25-30 oranlarında yerli müşterimiz var. Yabancı turistler burada çok fazla yılbaşı kutlama etkinliklerine katılmıyorlar. Şu anda turist sayısı olarak düşüşteyiz. İç pazar da çalışsak da maalesef insanların ekonomik durumları belli. Toplumun ekonomik gelir düzeyi yüksek olmalı ki bizim gibi işletmelerin de yüzü gülsün.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat