Yerel Haber

Trabzon’da otogar işletmelerine yüzde 70 zam

Yeni yılın gelmesi ile birlikte 2023 yılına ilişkin zam oranları da belli olmaya başladı. Bu kapsam Trabzon Büyükşehir Belediyesi de 2023 yılında uygulanacak zam oranlarını yavaş yavaş açıklamaya başladı. Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan son açıklaya göre mevcut otogar binasındaki dükkan ve yazıhanelere yüzde 70 oranında zam yapıldığı belirtildi.

Ortahisar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ömer Dayı

Esnaflarımız tükendi

Yapılan bu zam oranının ardından otogar esnafı bu karar isyan ederken Ortahisar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ömer Dayı’da açıklamada bulundu. Ömer Dayı yaptığı açıklamada yapılan zamların ardından esnafların tükendiğini belirterek, ‘’Bugün mevcut terminal binasına yaptığımız ziyarette görüşme yaptığımız esnaflar 3 – 4 yıldır buranın kendi haline terkedilmiş hiç bir hizmet alamadıklarından yakınırken, dükkân ve yazıhane kira artışlarına yüzde 70 ve üzeri zam yapıldığını söyleyerek sitemlerini ve tepkilerini dile getirdiler.

Esnaf ekonomik krizden dolayı sıkıntı yaşarken birde yapılan zamlar karşısında tükendiklerini gördük.    Sosyal Belediyecilik anlayışında, belediyelerin ilk ve öncelikli hizmeti vatandaşın, esnafın zor gününde ona destek olmaktır, köstek olmak değildir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat