Yerel Haber

Trabzon Ortahisar Muhtarlar Derneği yeni binasına kavuştu

Trabzon’da yerel yönetimlere olan yatırımlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından yapılan yeni hizmet binasının yapı tamamlandı ve yapılan tören ardından Ortahisar Muhtarlar Derneğine teslim edildi. Açılış törenine Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Adil Alemdağ, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Suat Oyman, Hak-İş, Hizmet-İş sendikası İl Başkanı İsmail Kaplan ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri katıldı.

Çok memnunuz

Açılış töreninde ilk olarak söz alan Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Adil Alemdağ, yeni hizmet binasından çok memnun olduğunu belirterek, “Değerli belediye başkanımızın her zaman bize söylemiş olduğu mesai arkadaşlığımız bütün hızıyla devam ediyor. Gönlümüz her zaman hizmetten yana. Değerli belediye başkanımızın bize vermiş olduğu taahhüdü yerine getirdi. Çok memnunuz. Belediye başkanımıza bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü şahsım adına ve muhtarlarımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu mutlu günümüzde bizleri şereflendiren herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Verdiğim sözü tutmanın mutluluğu içerisindeyim

Alemdağ’ın ardından açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğu içinde olduğunu belirterek, ‘’ Mesai arkadaşlarımız olarak tanımladığımız muhtarlarımızın belediyemize komşu bir binada güzel bir ofise sahip olmasının gururunu yaşıyorum. Demokrasinin mihenk taşlarından bir tanesi de halkımızla her gün, 24 saat, mesai mefhumu tanımaksızın hemhâl olan, sorun dinleyen, dert dinleyen, çözüm üreten, çözüm mekanizmalarını kovalayan muhtarlarımızdır. O nedenle muhtarlık müessesi çok çok önem arz ediyor. Biz de bu anlayışın gereği olarak göreve geldiğimiz andan itibaren belediye hizmet binamızı yaparken, diğer taraftan aynı anlayışla fiziki kapasite olarak sıkıntı yaşamamaları adına 19 adet yeni muhtarlık binası yaptık. 20 tane muhtarlık binasını da yeniledik. Bu şekilde gerçek mesai arkadaşlarımıza hizmet ederken, kaliteli hizmet sunma imkânına sahip olmalarına da katkı sağladık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat