Yerel Haber

Trabzon’da Acil Servis Doktoru ve Sekreteri Darp Edildi

Trabzon’da acil serviste çalışan bir doktor ile sekreteri darp edilirken olayın failleri olan 2 kişi gözaltına alındı. Kentin en yoğun acil servislerinden birisi olan Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde meydana gelen olayda görevli doktor A.K., muayenesinin ardından tedavinin ilk basamağı için müşahade alanına gönderilen hasta ve yakınları ile sekreter arasında öncelikle bir sözlü tartışmanın yaşandığı belirtildi.

Tartışmanın büyümesinin ardından hasta ve yakınları ile doktor A.K. ve sekreter G.B. arasında bir arbede yaşanırken doktor A.K. başından darbe alıp açılma olduğu ve müşahade altında tutulduğu bildirildi. Olayla birlikte “Beyaz Kod” verilirken hastaneye gelen polis ekiplerince 2 hasta yakını emniyete götürüldü.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta Hastaneye Gelerek Bilgi Aldı

Olayın ardından Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta hastaneye gelerek Doktor A.K. durumu hakkında bilgi aldıktan sonra olayı kınadıklarını ve takipçisi olacaklarına dair açıklamalarda bulundu.

trabzon il sağlık müdürü

“Hekimimiz hastayla ilgilendikten sonra serum tedavisi için müşahede alanına yönlendiriyor. Sekreterimiz de biraz beklemelerini, evrakları alarak gitmeleri gerektiğini söylüyor. O da ‘Niye bağırıyorsun?’ diyerek saldırıya geçiyor. Özellikle doktorumuza. Ortada herhangi bir olay yok. Biz kaynaklı herhangi bir sorun yok. Maalesef muhatap olan biz oluyoruz.”

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisinde günde yaklaşık olarak 800-900 hastaya hizmet verildiğini ifade ederken sözlerine şöyle devam etti;

“Böyle olaylar hem motivasyonu ortadan kaldırıyor hem güveni yok ediyor. Şu anki tabloda özellikle bu iki arkadaşımız, sekreterimiz ve hekimimiz psikolojik olarak yıpranmış durumda. Aynı zamanda hekimimize de darp oluşmuş durumda. Başında bir açılma ve şişkinlik var. Onunla ilgili de henüz yaşamsal anlamda bir sıkıntısı olmamakla birlikte biraz gözlem altında durması gerekiyor.”

Olayın ardından açıklamada bulunan Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Ulusal da bu tür olayların yaşanmaması adına ellerinden geleni yapmalarına rağmen hastanelerinde çalışan en çalışkan doktor ve sekreterin böyle bir olayla karşılaşmasını kınadıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat