Yerel Haber

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’ndan işçi alıma dair açıklama

Geçtiğimiz günlerde Trabzon Büyükşehir Belediyesinde işçi statüsünde çalışan 630 personelin kadroya alınmasının ardından kamuoyunda memur kadrosuna geçen 630 kişi yerine 360 adet işçi alınacağı konuşulmaya başladı. Kamuoyunda bu tartışmaların artması üzerine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Söz konusu değil

Başkan Zorluoğlu, 630 personel memur oldu, 630 işçi alınacak yaklaşımı söz konusu olamadığını belirterek, ’’Fiilen memur olarak çalışan işçilerimiz vardı. Bizim de memur ihtiyacımız vardı. İşçiden memur olarak yararlandığınızda mevzuat gereği sıkıntılar oluyordu. İstedik ki kendi içimizden ihtiyacımız olan memuru karşılayalım. Dışardan memur aldığınızda, başka ilden gelen bu arkadaşlarımız kendi illerine gitme eğiliminde oluyor’’ diye konuştu.

Açıklamasının devamında 4 yıllık ve 2 yıllık mezunların tamamının sözleşmesi kadroya geçirildiğini belirten Başkan Zorluoğlu, ‘’Bu sözleşmeli olan personelimiz inşallah memur olacaklar. Memur olduklarında büyük bölümü fiilen yaptıkları işleri yapmaya devam edecek. Mesela: Fen İşleri Dairemizde işçi olarak çalışan mühendis arkadaşımız memur olduğunda yine mühendis olarak görev yapacak’’ dedi.

Açık bulunan pozisyonlar için alım yapılacak

Açık bulunan pozisyonlar için ise kısa sürede ilana çıkılarak alımların gerçekleştirileceğini belirten Zorluoğlu, şu anda 40 şoför alımı için sürecin devam ettiğini söyledi. Öte yandan Zorluoğlu, TRABİTAŞ, GANİTA ve Kadın Yaşam Merkezine personel alımı gerçekleştirileceğini ve alımlar için belediyenin web sitesinin takip edilmesini gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat