Yerel Haber

Tonya’da Salih Cora’ya destek mitingi düzenlendi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bütçe görüşmeleri devam ederken zaman zaman milletvekilleri arasında da sözlü sataşmalar oluşur. Geçtiğimiz gün bütçe görüşmeleri sırasında söz alan HDP’li bir milletvekili Ak parti Trabzon milletvekili Salih Cora ile gergin amlar yaşadıktan sonra Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın bıçaklı saldırıya uğramasını kastederek darısı Salih Cora’nın başına açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın ardından Ak Parti ile HDP’li vekiller arasında gergin anlar yaşandı.

Tonya’dan Cora’ya destek

Bu olayın ardından ise Trabzon’un Tonya ilçesinden Tonya ilçesinden Salih Cora’ya destek geldi. İlçe meydanında yapılan basın açıklamasına yerel halkın yanında Tonya Belediye başkanı osman Beşel ve Şalpazarı belediye başkanı Refik Kurukız’ın konuşma yaptığı basın toplantısına Akçaabat, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Beşikdüzü MHP ve Ak partili ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Terörle mücadelede tarih yazılmaktadır

Yapılan basın açılamasında söz alan Tonya belediye başkanı Osman Beşel terörle mücadelede tarih yazıldığını belirterek, ‘’Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda uzun yıllardır ülkemizi bölerek devletçiklere ayırmak ve terör devleti kurmak üzere Milli birlik ve beraberliğimizi, vatanımızın bütünlüğünü, Devletimizi ve bayrağımızı hedef alarak ülkemizin başına bela olan, binlerce ocağa ateş düşüren, ekonomimize büyük darbe vuran, huzurumuzu  ve can güvenliğimizi yok eden terör belası ile mücadelede önemli adımlar atmaktadır. Terörle mücadele konusunda tarih yazılmaktadır. Terörün kökünün kurutulması için bütün hedefler yerle bir edilmektedir.

Bu kararlı tutum terörist ve terörist yardakçılarını rahatsız etmektedir. Bu mücadeleyi ortaya koyanlar sürekli hedef gösterilmektedir. Ayrıca terör örgütlerinin hedef ve eylemlerini meşrulaştırmak için meşru zeminlerde ve Yüce Meclisimizde pervasızca konuşmalar yapılarak teröristler ve terör eylemlerini akıllarınca meşrulaştırmaya çalışılmaktadır.

Buna karşılık tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet şuuruyla hareket ederek milli ve dik duruş gösteren; yeri geldiğinde gözünü budaktan sakındırmayan, yeri geldiğinde de sözünü muhatabından esirgemeyen Milletvekillerimizin bir tanesi de şehrimizin evladı Salih CORA’dır.

Salih CORA vekilimizin TBMM kürsüsünde ve komisyon çalışmalarında sergilediği bu ilkeli ve milli tutum ve davranış, bölücü zihniyette olanlara sürekli rahatsızlık vermektedir. Bu rahatsızlı 7 Aralık Tarihinde TBMM’de Salih CORA vekilimizin açık hedef gösterilmesi ve bıçaklanmakla tehdit edilmesi şeklinde bir skandalla açıkça kamuoyunun gözleri önüne serilmiştir.’’ diye konuştu.

Salih Cora ile birlikteyiz

Osman Beşel’den sonra açıklamada bulunan Şalpazarı belediye başkanı Refik Kurukız ise her zaman Salah Cora’nın arkasında olduklarını belirterek, ‘’ Salih Cora bizim için gönül adamı, bir kardeş, bir evlat, bir baba olarak görüyoruz kendisini. Salih Cora gecenin 12’sinde ya da yeni güne başlarken 3’ünde 5’inde aradığımda telefonun karşısındaki gönül adamı. Çocukla çocuk, büyükle büyük, gençlerle genç. Siz Dağı’nda, Kuzuluk’ta sabah kahvaltısını yapan, gecenin 1’inde 2’sinde bakanlıklarda bizimle dolaşan kıymetli vekilimiz. Duyduk ki, TBMM’de, Gazi Meclis’den kendisine sataşmalarda bulunulmuş. Vekilimiz bunlara aldırış etmez. Çünkü vekilimiz Türk milliyetçiliğiyle, bayrak sevdasıyla yetişmiş, büyümüş bir insan. Ama asıl olan 600 tane milletvekilinden Salih Cora’yı işaret etmenin anlamı nedir? Buna bakmak lazım. Buna baktığımız zaman, Soylu bakanımızın terörle mücadelesinde onun yanında gördüğümüz vekilin anlamı olduğunu görüyoruz.

Ona baktığımızda Türk düşmanlarının karşısında çelik bilek gibi duran Soylu bakanımızın iradesini görüyoruz. Yeni bir partinin genel başkanı ofisinde bıçaklanıyor ve Bingöl milletvekili, adını bile söylemek istemiyorum. PKK uzantısı Türk milletinin düşmanlarının mecliste olan ve böcek gibi gördüğüm şahıs, vekilimize diyor ki ‘darısı senin başına’. Biz Orta Asya’dan, Ötüken Vadisi’nden, kılıç sallayarak geldik bu coğrafyaya. Atımızın ayaklarındaki nal sesiyle, kılıç şakırtısıyla geldik. Demirden korksaydık, sizin gibi olurduk. Dağlara kaçardık. Ama biz milletin bağrında ve gönlündeyiz.

Biz Salih Cora’yız. Salih Cora’yı bu milletin duaları korur. Ancak sizi koruyacak dağdaki teröristleriniz de kalmadı. Soylu bakanımız sayılarınızı söylüyor. Üçer, beşer bir elin parmaklarıyla ifade edilen sayılara indiniz. Bilge liderim Devlet Bahçeli, söylüyor sizin sonunuzu. Salih Cora vekilimize bu milletin gönlü vicdanı, kalbindeki en güzel yer, duaları korur. Ama siz kim koruyacak? Kandil’de kaçacak delik arıyorsunuz. Bu vesileyle şunu demek istiyorum, Salih Cora bizim, Salih Cora Tonya’nın, Salih Cora Trabzon’un, Salih Cora Türk milletinin kıymetli evladıdır. Onu seviyoruz. Rabbim yolunu bahtını açık eylesin.’’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat