Yerel Haber

Şalpazarı MYO Beşikdüzü’nde Afet Tatbikatı gerçekleştirdi

2018 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Afet Tatbikat Yılı etkinlikleri kapsamında Beşikdüzü’nde 93 öğrencinin katılımı ile birlikte Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) ve Kentsel Arama Kurtarma olmak üzere üç aşamalı “Afet Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Tatbikata Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Beşikdüzü Belediye Başkan Vekili Kamuran Kahyaoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gençer, Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Karoğlu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Şalpazarı MYO 93 öğrencisi ile birlikte Beşikdüzünde tatbikat gerçekleştirdi.

İklim değişikliği sonucu değişik şekillerde afetler yaşanıyor

Tatbikatın ardından açıklamalarda bulunan Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, dünya çapında iklim değişikliği sonucu değişik şekillerde afetler yaşandığını belirterek, ‘’Ülkemizde bu afetlerin yaşanabileceği bir coğrafyada bulunmaktadır. O bakımdan özellikle son yıllarda afet yönetimi konusunda önemli gelişmeler ortaya çıkmış ve buna bağlı olarak da olası afetlere ve risklere karşı tedbirler bağlamında değişik çalışmalar yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Üniversitemizin Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı öğrencileri, Trabzon Valiliğimizin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın İtfaiye Daire Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteği, Beşikdüzü ve Şalpazarı ilçelerimizdeki yerel yöneticilerimizin de katkısıyla bugün burada güzel bir tatbikat gerçekleştirdik. Tabi ki Allah ülkemizi afetlerden korusun. Ülkemiz ve bütün dünya tüm afetlerden ve risklerden uzak dursun. Afet durumlarıyla karşı karşıya kalındığı zaman da her zaman başarılı müdahalelerle kriz ve risk yönetiminde can ve mal kaybının en aza indirilmesi temennimizdir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat