Yerel Haber

Şalpazarı içme suyu projesi Düzköy mahallesinde devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı tarafından sürdürülen Şalpazarı içme suyu projesi Şalpazarı Düzköy mahallesinde devam ediyor. İlçedeki içme suyu teminin sağlanması ve alt yapının sağlamlaştırılması amacıyla başlatılan proje Düzköy mahallesinde devam ediyor.

Proje ile birlikte içme sularının tek bir şebeke üzerinden dağıtılacak. Mevcut su depolarının da güçlendirildiği proje ile birlikte mevcut içme suyu alt yapısı dahada güçlendirilecek.

Projenin başlangıcında açıklamada bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Beşikdüzü-Şalpazarı, Of, Arsin İçme Suyu Projeleri gibi Tonya Melikşah-Karaağaçlı Grup İçme Suyu Projesi sayesinde Tonya ve Vakfıkebir’in içme suyu problemini bütüncül bir çalışmayla çözüme kavuşturacaklarını belirterek ”İş kapsamında; 24 bin 410 metre isale hattı, 1 adet paket arıtma tesisi, 1 adet 1000 m³ içme suyu deposu, 6 adet su alma yapısı imalatları gerçekleştirilecek. Proje sayesinde Tonya’nın 13, Vakfıkebir’in 14 mahallesindeki yaklaşık 13 bin vatandaşımıza arıtılmış, sağlıklı ve yeterli içme suyu sağlayacağız.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat