Yerel Haber

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, balıkları biberon ile besledi

Trabzon’da özellikle turistlerin ilgi odağı haline gelen Trabzon Akvaryumunu Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ziyaret etti. Ziyarette akvaryumun açıldığı günden beri ilgi gördüğüne dikkat çeken Başkan Genç, balıkları biberon ile besledi.

Yerli ve yabancı olmak üzere 212.206 kişi ziyaret etti

Açıklamasının devamında akvaryuma dair istatistikleri de paylaşan Metin Genç, 19 Mayıs tarihinden itibaren 179 bin 948’i yerli, 32 bin 258’i yabancı turist olmak üzere toplamda 212 bin 206 kişinin Trabzon Akvaryumunu ziyaret ettiğini belirtti. Daha sonra ise Başkan Ahmet Metin Genç, açıklamalarını şu ifadeler ile sonlandırdı:

“Öncelikle ifade etmeliyim ki, tıpkı Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi turistlerin uğramadan şehrimizden ayrılmadığı bir destinasyon alanını şehrimize kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Şu ana kadar Trabzon Akvaryumu yerli ve yabancı olmak üzere 212.206 kişi ziyaret etmiş. Bu da projemizin ne kadar yerinde ve gerekli bir proje olduğunu gösteriyor. Şehrimizde özellikle çocuklar ve turistler Trabzon Akvaryuma olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Kış aylarında bile ziyaretçilerimizin ilgisinden memnunuz. Özellikle çocuklar meraklı gözlerle deniz ve su canlılarını inceliyorlar. Bu anlamda su canlılarıyla ilgili bilinç düzeyleri de artıyor. Deniz şehri Trabzon’u böyle bir projeyle buluşturduğumuz için gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Her daim deniz kenti olduğumuzu belirtiyoruz ama birkaç deniz canlısı dışında hiçbir deniz canlısını tanımıyoruz. Oysaki denizlerde balıklar birlikte birçok su canlısı var. Burayı ziyaret edenler kişiler de bu canlıları yakından tanıma ve görme fırsatı buluyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat