Yerel Haber

KTÜ Farabi hastanesi Türkiye birincisi oldu

KTÜ Farabi hastanesi başarısına bir yenisini daha ekledi. Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Çalışan Hakları Daire Başkanlığı tarafından yapılan kalite değerlendirmesinden 98,16 puan alarak üniversite hastaneleri arasında birinci olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi hastanesi tüm hastaneler arasında ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Hedefimiz Joint Commission International (JCI) akreditasyonunu almak

Gerçekleşen bu başarının ardından değerlendirmelerde bulunan KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, iki yıldır hastanemizin kalite anlayışını, standardını yükseltmek için bütün birimlerimizle yoğun uğraş verdiklerini belirterek, ‘’ Bu uğraş salgın sürecine rağmen kesintisiz devam etti. Üniversite hastaneleri birçok bileşeni olan büyük kurumlardır. Bu kadar büyük bir kurum olarak böyle yüksek bir puanı almamız çok önemlidir. KTÜ Farabi Hastanesi’nin yüksek standartta olması hem bölge illerimizdeki hastalarımız hem de son dönemde çok aktif hale geldiğimiz sağlık turizmi kapsamında yurtdışı hastalarımız için önemli hale geldi. Bu başarıyı elde etmemizde tüm personelimizin ve kalite birimimizin çok büyük gayreti ve alın teri var. Gösterilmiş olan bu özveri ve gayretin “Sağlıkta Kalite Standartları”nda üst düzey olarak tescillenmesi hepimizi çok mutlu etti.’’ dedi.

Açıkalmasının devamında ise hedeflerinin Joint Commission International (JCI) akreditasyonunu almak olduğunu belirten Celal Tekinbaş, ‘’ Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen sağlık turizmi hasta sayımızı arttırmak için en prestijli akreditasyon olan Joint Commission International (JCI) akreditasyonunu almak yeni hedefimiz. Bu çok prestijli uluslararası akreditasyonu aldığımızda Avrupa ve Kuzey Amerika’dan da önemli sayıda sağlık turizmi hastasını ağırlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat