Yerel Haber

DSİ’den Vakfıkebir’e dev yatırım! İlçenin çehresi değişecek

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından uzun süredir merakla beklenen Trabzon Vakfıkebir yatırım programı kesinleşti.

Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Vakfıkebir’i yatırım programına aldı. DSİ, yeni yatırım programı kapsamında 5 adet tersip bendi, 2 adet yaya köprüsü, 4395 metre taşkın kontrol yapısı yapılacak. İlçe merkezinde bulunan Fol Deresi ile 9 adet yan derede yapılacak olan yatırımların imzaları DSİ Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan ile yüklenici firma ADM Mimarlık İnşaat Anonim Şirketi arasında imzalandı.

Yatırım kararlarının resmiyet kazanmasının ardından açıklamalarda bulunan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, ilçede iklime bağlı olarak zaman zaman sel ve su taşkınları ile karşılaşıldığını belirterek, ‘’Yaşanabilecek doğal afetlere önceden önlem almak amacıyla yapılacak olan yatırımlara büyük önem veriyor ve yakında takip ederek ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmesi için taleplerde bulunuyoruz. Bu gayretlerimizin karşılığını da alıyoruz. DSİ tarafından ilçe merkezimizden geçen Fol Deresi ve 9 yan dere üzerinde yapılacak yeni yatırımların sözleşmesi imzalandı. Vakfıkebir’imize hayırlı olsun. Sözleşme bedeli 33 milyon 853 bin TL olan yeni iş kapsamında 5 adet tersip bendi, 1813 metre betonarme U kanal, 1453 metre beton ağırlık duvar, 601 metre kargir duvar, 527 dere yatağı kaplama, 177 adet kaskat, 6 adet menfez ve 2 adet yaya köprüsü yapılacak. İmalatlar Fol Deremiz ile 9 adet yan derede yapılacak ve en geç 750 günde tamamlanacak’’ dedi.

Yoğun gayret ile çalışıyoruz

Başkan Muhammet Balta’nın ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, Vakfıkebir ilçesini geliştirmek adına yoğun gayret ile çalıştıklarını belirterek, ‘’İlçemize hem kamu hem yerel anlamda çok önemli hizmetler almaya devam ediyor. Bir yanda 3 bin vatandaşımıza iş ve aş kapısı olacak olan Organize Sanayi Bölgemizin altyapısı ve yeni yolu yapılırken, diğer tarafta doğalgaz çalışmalarımız başladı. Şimdide Fol Deremiz ve yan dereler üzerinde yapılacak olan 5 adet tersip bendi, 2 adet yaya köprüsü, 4395 metre taşkın kontrol yapısı için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. İlçemize 33 milyon 853 bin TL’lik yeni bir yatırım daha geliyor. Hayırlı, uğurlu olsun. Vakfıkebir’imiz için çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat