Yerel Haber

CHP Trabzon’dan AKP’li o isme cevap: Hassasiyetleri neredeydi?

Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman geçtiğimiz gün Beşirli mahallesi Borsa İstanbul Ortaokulu’nda bir seminer verdi. Oyman’ın verdiği bu seminerin ardından Trabzon’da siyaset iyice ısındı. AK Partili Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı Cihan Kayar Eğitime siyaset sokulamaması gerektiğini belirtti.

Hassasiyetleri neredeydi?

Cihan Kayar’ın bu eleştirilerin ardından bu eleştirilere cevap veren Başkan Oyman, Cihan Kayar’a öğrencilerin Trabzon’dan vakıf yöneticileri refakatiyle AKP Mitingine götürüldüğünde, Yönetim Kurullarıyla birlikte okul müdürlerini ziyaret ettiklerinde, Ortaokullar arası şiir yarışması organize edip belediye salonunda ödül töreni düzenlediklerinde, Üniversite kampüsü içerisinde il ve ilçe başkanlarıyla çorba dağıtırken ve bunu siyaseten paylaştıklarında hassasiyetleri neredeydi? diye sordu.

Fatih Suat Oyman açıklamalarına şu şekilde devam etti:

‘’ Ortahisar ilçemiz Beşirli Borsa İstanbul Ortaokulu’nda uygulanan bir proje kapsamında ‘makina mühendisliği’ mesleğim, üretim alanım ve eğitimimle ilişkili olarak öğrencilere zaman ayırmam hususunda davet aldım ve 02.01.2023 Pazartesi günü önceki tecrübelerime güvenerek sözümü yerine getirdim. Severek dolu dolu yaşadığım üniversite ve meslek hayatımın sürecini paylaştım.

2’Nolu Beşirli Mahallesi Muhtarımız Sayın Murat Kaya’nın sosyal medya paylaşımı ardından AKP Ortahisar İlçe Başkanlığı’na mensup birçok kişinin çirkin yorumlarıyla ve ertesi gün kendileriyle çelişen basın açıklamasıyla karşılaştık; üretimimizi küçümseyen yorumlara dahi şahit olduk.

‘Eğitime siyaset sokulamaz’ başlığıyla yapılan açıklamadaki sahte hassasiyetlerini öne süren ve eğitim kurumlarının içerisinde siyaset yaptığımı iddia edip tüm şahitlerin söylemlerine rağmen lafını geri almayarak utanacak yüzü olmayanların aslında kurmak istediği cümlenin devamı tam olarak şudur; “AKP dışında başka bir şey olmamalıdır. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat